AcasaPortalSiteInregistrareConectare
Rog toti membri care se inregistreaza sa se prezinte pentru ai putea cunoaste si noi

Distribuiţi | 

Comanda “vino” – cum sa-ti inveti cainele sa vina la tine

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
radev_fan
Admin Junior
Admin Junior

Varsta : 27

MesajSubiect: Comanda “vino” – cum sa-ti inveti cainele sa vina la tine   Mar Mai 10, 2011 9:03 am

Cainii sunt o sursa de bucurie. De la simpaticii catelusi la loialitatea unui caine adult, cainii sunt cu adevarat cei mai buni prieteni ai omului. Cu toate acestea, cainii sunt animale foarte maleabile; ceea ce sunt sau ceea ce devin depinde în mare parte de modul în care acestea sunt instruite si modul în care acestea sunt tratate în cadrul familiei lor. Unul din cele mai bune lucruri despre caini si catei consta in interesul lor de afi alaturi de familie si de a o face fericita. "Vino" este cea mai importanta comanda pe care o puteţi preda dvs. cainelui.
Conceptul: Invata-ti cainele care vine inapoi la tine ca va fi intotdeauna rasplatit!
Pasul 1: Obisnuieste cainele cu comanda "vino". In fiecare zi intampinati cainele cu o gustare delicioasa si spuneti "vino" cu un glas fericit si in timp ce ii dati gustarea . Acest lucru este pozitiv, oferindu-i o conexiune la cuvântul "vino".
Pasul 2: Odata ce i-ati dat cainelui bunatati si ati lucrat la conectarea acestora la cuvantul "vino", apoi ii aratati cainelui o bucatica , spunem cuvantul "vino" si ne dam 3 pasi inapoi. Atunci cand cainele va urmeaza, ii dati bucatica si il laudati!
Pasul 3: Continuati lectia în timp ce mergeti inca cativa pasi inapoi pe parcurs ce cainele ajunge la dvs. Aveti posibilitatea sa includeti un "sezi" in comanda "vino" miscand bucatica de la nivelul nasului cainelui la nivelul taliei dvs. Majoritatea cainilor se vor muta in pozitia sezi în mod automat. Daca nu, lucrati pe aceasta comanda separat.
Sus In jos
Misteriosgirl
Fondator
Fondator

Varsta : 23
Status : Arges

MesajSubiect: Re: Comanda “vino” – cum sa-ti inveti cainele sa vina la tine   Dum Mai 15, 2011 4:49 am

am si eu 2 catelusi pe care ii iubesc si sunt f ascultatori
Sus In jos
http://hindiforever.myfreeforum.ro
Dyzu:X
Designer
Designer

Varsta : 26

MesajSubiect: Re: Comanda “vino” – cum sa-ti inveti cainele sa vina la tine   Dum Mai 15, 2011 11:08 am

si eu am 2 catelusi si ii iubesc in acelasi fel ❤
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Comanda “vino” – cum sa-ti inveti cainele sa vina la tine   

Sus In jos

Comanda “vino” – cum sa-ti inveti cainele sa vina la tine
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Pantofi la comanda
» Ce fire am mai cumparat (2)