AcasaPortalSiteInregistrareConectare
Rog toti membri care se inregistreaza sa se prezinte pentru ai putea cunoaste si noi

Distribuiti | 

Povesti amestecate

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Sahara
Membru activ
Membru activ

Varsta : 17

MesajSubiect: Povesti amestecate    Mier Noi 30, 2011 9:18 pm

De ce?
M-am trezit ca in fiecare dimineata la ora 6.Am iesit din camera mea si m-am dus la baie.Pentru cateva secunde corpul imi paralizase si simteam o arsura in piet.Nu puteam repira.Am cazut in genunchi si puteam respira din nou,desi arsura din pieptul meu nu se domolea.Am deschis ochii imediat.Ma afla in pat.Mana dreapta ma ustura ingrozitor.M-am uitat la ea si sangera.Vroiam sa ma ridic din pat dar pur si simplu nu puteam.Ce se intampla?
-Cum e?Spuse o voce care-mi parea extrem de cunoscuta.Desi nu ma puteam misca corpul imi tremura ingrozitor.Am auzit cum picura ceva.M-am trezit cu ceva umed pe frunte.Puteam sa-mi misc doar mana stanga,pe care am dus-o la frunte.Fruntea mea era insangerata.Dar cum?Aveam o durere nestapanita doar in piept...Nu alundeva...Ce se intampla?Am inchis ochii si-am inceput sa rog...Imi doream ca totul sa fi fot doar un vis.Am deschis ochii instantaneu.Si de aceasta data ma aflam in patul meu si ma puteam misca.M-am uitat la ceas si era ora 6,dar era miercuri...Era imposibil!TRebuia sa fie marti!Dar am trecut peste asta.M-am imbracat repede si am plecat la scoala.Pe drum aveam sezatia ca sunt urmarita de ceva.Ceva cereimi vroi raul,care vroia sa se razabune.Am vazut-o pe Cristina(cea mai buna prietena).
-BUna!Am spus eu vesela.A cazut in genunchi.
-Te simi bine?
-Te rog...Nu!
-Cristina?Ce Dumneze ai?M-am apropiat usor de ea,dar ea a input sa alerge.MI-am facut cruce,spunandu-mi ca a inebunit,si mi-am continuat drumul.Toti pe care ii intalneamse uitau la mine cu o privire speriata si plina de ura.Ce se intampla?L-am vazut pe Adrian,prietenul meu.
-Buna!Imi spuse el vesel.
-Buna!Stii...Sar putea sa ma crezi nebuna...Dar iti jur ca asa s-a intamplat!I-am povestit tot.De ce se intampla asta?Si tu de ce nu esti speriat de mine?
-Pentru ca sutem morti!
-CE???
-Vino cu mine!Am inceput sa alergam amandoi cu o viteza nebuna pana cand ne-am oprit in fata unui spital.Picioarele mele au inceput sa mearga spre spital.Desi eu nu vroiam sa mearg.Am mers paa cand am intarat intr-o camera.Pe un pat statea corpul meu?!M-am dus acolo.Ii sangera mana dreapta si pe frunte avea sange.Deci nu fusese un vis?
-Teo...
-Adrian!Ce se intampla?
-O sa doara putin!Si-a scos din buzar un cutit si mi-a taiat palma dreapta.Du-te si pune-o pe piept.M-am dus la corpul meu si mi-am pus mana pieit.Tot corpul ma ustura ingozitor.Durerea era insuportabila.Am deschis ovhii imediat.Ma aflam in acea camera si mama se uita la mine.
-Adrian?Unde esti?
-Teo...NU-ti mai aduci aminte nimic?
-Nu!
-Tu te plimbai cu Adrian cand cine va atacat...
-Si Adrian?
-Este mort...
-CE???M-am ridicat repede dinpat.
-Teo ramai aici!
-Adrian!Am tipat din toti plamanii cand l-am vazut in fata mea.
-AS fi putut sa ma salvez doar pe mine...Dar n-am putut!Iti jur ca te voi veghe mereu.Mama statea in spatele meu.A inghitit in sec.
-Adrian?Spuse cu o voce tremuranda.
-Imi pare rau...Teo,te voi iubi intotdeauna.
-Nu!Nu pleca!Te rog!Trebuie sa poti fi salvat!
-Nu am cum!
Am deschis ochii imediat.Ma aflam tot in acea camra,dar de data Asta Adrian si cu mama se uitau la mine.
-Adrian!Am vrut sa ma pot ridica dar nu puteam.
-Usor!
-Adio Teo!Spuse mama si se evapora.
-Mama?Ce se intampla?
-Si dat viata pentru a ma aduce pe mine in viata...
-Dar...Lacrimile-mi curgeau siroaie pe fata.Nu se poate!
-Teo...Va fi alaturi de tine mereu!A jurat...
-N-am putut sa-mi iau ramas-bun!
-Stie cat de mult o iubesti...
-Se pare ca am ramas singura pe aceasta lume...
-Nu ai ramas sigura!Ma ai pe mine si pe el!
-Pe cine?
-Pe copilul nostru!Am ramas inghetata.Adrian era foarte bucuros.Partea buna era ca mai era doar o luna si terminam liceul...Dar de ce nu ma puteam bucura.
-Te iubesc!Spuse mama.
-Mama?
-Te voi veghea mereu si acum ca sufletul meu sa fie impacat te rog bucura-te de acest copil!O sa ai multe surprize in viata!Mama disparuse din nou si de aceasta data poate pentru totdeauna.Am zambit iar Adrian m-a luat in brate....

Sper ca va placut!!!!
Sus In jos
Sahara
Membru activ
Membru activ

MesajSubiect: Re: Povesti amestecate    Mier Noi 30, 2011 9:18 pm

e spune ca pierdem din greutate 21 de grame exact in momentul mortii...toti.Se crede ca
aceasta este greutatea sufletului,ca sufletul ne paraseste corpul atunci cand murim si se
ridica la ceruri,sau se coboara in iad.O prietena de`a mea mi`a spus o poveste despre o alta
prietena a ei,care aflase ca are cancer in faza terminala.Aceasta era ingrozita de moarte,si
cand a aflat ca mai are cateva saptamani de trait,a inceput sa se documenteze despre viata
de apoi si despre lumea de dincolo,vrand sa fie sigura ca exista ceva dupa moarte si ca nu se
va sfarsi totul.A aflat o chestie,cum ca un om de stiinta a descoperit ca in momentul in care
murim,pierdem 21 de grame,adica sufletul nostru.Fata incepea sa se simta din ce in ce mai
mai rau si stia ca moartea se apropie.A cerut ca pe patul de moarte,sa fie si ea cantarita
inainte si dupa moarte,pentru a intari ideea existentei sufletului.A fost pusa pe un cantar,si
dupa cateva ore in care a stat alaturi de ea mama ei,si`a dat ultima suflare.Mama ei a observat
in clipa urmatoare ca cantarul arata cu exact 21 de grame mai putin.Extrem de uimita,s-a
minunat de acest lucru si desi era foarte trista de moartea fiicei ei,s-a bucurat sa stie ca sufletul
ei s-a dus intr-un loc mai bun.Insa peste cateva minute mama a observat ca cele 21 de grame
s`au intors pe cantar si fata deschise deodata ochii,trase aer in piept si ulra:"iaduuul!!este
iaduuul!ajutooor!"Mama ei innebunita nu mai stia ce sa faca;plangea si se agita langa fata ei
care tipa ca fusese in iad si ca era groaznic.Dupa inca cateva secunde de agonie,fata incremeni
cu o infatisare infricosatoare,cu fata contorsionata de spaima si cu ochii mari si injectati,iar cele
21 de grame parasira trupul acesteia pe veci.Mama ei astepta minute,ore,zile intregi ca sufletul
fiicei ei sa se intoarca in trup,ingrozita de faptul ca aceasta era captiva in acel loc infiorator,si
anume iadul,in care fata spunea ca era prinsa in cele cateva secunde in care sufletul ei s`a intors.
Dupa ani de zile,mama ei inca mai vegheaza langa trupul descompus al fetei,asteptand ca sufletul
ei sa se intoarca.Toti spun ca a innebunit asteptand langa sicriul fiicei sale,imbracata in negru si
plangand atat de mult,incat a orbit.Am fost cutremurata cand prietena mea mi`a spus aceasta
poveste,daca nu ma credeti cautati pe net si o sa gasiti articole despre aceasta presupusa greutate
care paraseste trupul in momentul mortii si despre care se spune ca e greutatea sufletului.Multi
oameni de stiinta nu cred acest lucru insa oricum parerile sunt impartite.Cat despre povestea acestei
mame indurerate,tot ce pot sa spun este ca nu exista o durere mai mare pentru o mama decat aceea de
a-si pierde copilul,si mai ales sa stie ca acesta s`a dus intr`un loc mult mai ingrozitor decat lumea in care
traim.Sper ca v`a placut povestea si ca v`a impresionat cel putin cat m`a impresionat pe mine.
Sus In jos
Sahara
Membru activ
Membru activ

MesajSubiect: Re: Povesti amestecate    Mier Noi 30, 2011 9:19 pm

n primul rand vreau sa va spun ca aceasta poveste nu este adevarata si nici nu este de
groaza. Este doar foarte trista.

Ea se numea Emily si avea o surioara mai mica. Ele locuiau singure.Mama lor murise
inecata iar tatal lor le parasise. Pe prietenul ei il chema Sean si avea o sora pe nume Daisy
care era cea mai buna prietena a lui Emily. Intr-o zi, Sean si emily erau in oras. Totul a inceput
cu un sarut apoi cu .... Sean a condus-o acasa.

In doua saptamani Emily a inceput sa se simta din ce in ce mai rau...Vomita si se ingrasase foarte mult
Daisy a sfatuit-o (in gluma) sa faca un test de sarcina iar Emily asa a facut... testul a iesit pozitiv.
Emily era speriata dar avea de gand sa pastreze copilul chiar daca era doar o adolescenta
A vrut ca a doua zi sa mearga la Sean sa ii dea vestea dar...A vazut la televizor cum ca un baiat
a murit intr-un accident de masina...Acel baiat era Sean. Daisy a vazut si ea lucrul acela si a fugit.
Voia sa ajunga la Emily acasa,sa fie consolata de cea mai buna prietena a ei dar nu a mai ajuns.
Un barbat conducea beat si a lovit-o...Emily cand a auzit nu vroia sa creada. Voia sa stie ca totul
a fost doar un vis,dar nu era asa! Cand sa le faca inmormantarea...Surioara ei a iesit cand Emily
nu era atenta si s-a indreptat spre lac...A strigat dupa ajutor dar nimeni nu a auzit-o. Si astfel...
Emily a ramas singura. Ba nu! Aproape singura caci mai avea si copilul...Cand a venit vremea sa
nasca a nascut un baietel care a murit... Acum Emily era total singura pe lume fara sprijin.
Ii venea sa se duca in lac si sa se omoare...Macar ar fi murit la fel ca mama si sora ei. Dar nu,n-a
facut-o! A tinut capul sus si a mers mai departe...singura...fara nimeni sa o ajute...

Sper ca v-a placut povestea si tineti minte : "Cand va e greu...nu privi inainte cu teama ci in jur cu intelegere"
Sus In jos
Sahara
Membru activ
Membru activ

cesta poveste o stiu de la mama care stiu sigur ca nu m-ar muinti pur si simplu pentru ca nu are nici un motiv. Doar e mama mea nu.
Se intampla pe la inceputul anilor 1900 in localitatea Dolhesti Judetul Iasi este satul natal al bunicii mele de pe mama. Un baiat care era electrician s-a electrocutat si a intrat in moarte clinica. Cum pe atunci era destul de greu de stabilit o asemenea situatie baiatul care de altfel era si indragostit de acordeon si de muzica pe care o putea face cu un astfel de instrument, este inmormantat cu acordeonul lange el. In noaptea urmatoare inmormantari tiganii din sat l-au dezgropat ca sa-i fure acordeonul , dar in momentul in care au deschis capacul sicriului baiatul pe nume Mihai si-a revenit probabil din cauza ca a inspirat din nou are proaspat.nu stiu exact ce s-a intamplat cu tiganii dar Mihai s-a ridicat din sicriu si a plecat spre casa. pe drum s-a gandit ca nu se poate duce acasa la mama sa deoarece aceasta era bolnava cu inima si s-a gandit ca iar face rau mamei lui asa ca s-a indreptata catre casa bunicilor lui. Odata ajuns acolo bate in usa. Bunica lui fiind mai fricoasa il roaga pe sotul ei (bunicul lui Mihai) sa nu se duca la usa. Acesta nu se conformeaza spuselor sotiei sale si merge sa vada cine bate in usa lui la miez de noapte. inteaba ,,cine e?iar de dupa usa se aude ,,sunt eu Mihai, nepotul tau. Nu stiu sa va zic exact convorbirea dintre cei dor dar cert este ca pana la urma bunicul sau ii deschide usa.se convinge ca este viu nu doar o fantoma care vine sa-i bantuie sau sa-i sperie si incearca impreuna sa gaseasca o solutie pentru ai da vestea mamei lui Mihai. A doua zi bunicul lui mege acasa la mama lui Mihai si ii zi ce ca intr-o zi el ii va aduce copilul inapoi.femeia nu-l crede dar bunicul lui Mihai insista mai multe zile la rand pana cand intr-o zi il i-a pe Mihai si merg la mama lui. Femeia spalase haine sin acel moment le intindea pe o sarma probabil in curte.bunicul lui Mihai intra in curte si ii zice i l-a adu pe Mihai acasa. Atunci il striga pe Mihai care intre pe poarta. Mama lui vazandul a mzi apucat doar sa-l strige pe nume dupa care a murit. Pentru mine este si o poveste trista dar si infricosatoare in acelasi timp. Imaginativa cum au reactionat toti consatenii dupa ce l-au vazut mergand prin sat stiind ca, cu cateva zile inainte participasera la inmormantarea acestuia. Sper sa va placa . Eu sunt convinsa ca este adevarat si am auzit ca a fost si un artcol in ziar despre asta nu stiu in ce an.
Sus In jos
Sahara
Membru activ
Membru activ

u mult timp inainte o familie s-a mutat intr-o casa, langa un lac. intr-o zi fata a spus ca se duca pe langa lac insa nu s-a mai intors.
dupa ceva timp mama se duce sa o caute pe fata insa nu s-a mai intors nici ea. tata s-a
dus sa le caute pe cele doua insa a fost si el inghitit de lac. mai tarziu un vecin il vede pe drum plin de sange si desfigurat.
il ia , il duce la spital acolo a aflat ca are o coasta rupta si ca are fata mutilata. batranul vecin i-a spus ca acolo inainte
statea o batrana care a alunecat in lac si si-a rupt o coasta si si-a desfigurat fata lovindu-se
de o piatra iar pana la urma s-a inecat. iar tatal a recunoscut ca inainte sa iasa a vazut o baba
urata care ii tara sotia si fetita in adancurile lacului.......catre nicaieri
Sus In jos
Sahara
Membru activ
Membru activ

MesajSubiect: Re: Povesti amestecate    Mier Noi 30, 2011 9:20 pm

ra o seara racoroasa de vara. Niste copiii rebeli inca isi mai pierd timpul pe langa un copac
gigantic.Era un tei batran a caror flori mirosea minunat... Copiii se tineau se sperieturi
,faceau farse tot timpul, in fiecare zi victima fiind altcineva din grupul lor.Azi era randul
celei mai mici si timide fete: carina-o fata scundasi firava. Dan, liderul grupului facea cele mai dure
farse,asa ca, pentru a-si pastra reputatia,inventa o legenda falsa a teiului la baza caruia
stateau.
-Teiul asta..miroase asa frumos...dar are o legenda atat de cruda..
-Ce e? intreba Carina.
-Acum mult timp, o creatura oribila a omorat o femeie despre care se spune ca era vrajitoare.
Acea creatura era fiinta pe care vrajitoarea o iubea,dar inima i s-a spulberat cand acesta a ucis-o.
Din inima ei distrusa s-a nascut ura pura,toata catre acea creatura.Monstrul a ingropat-o
pe vrajitoare aici, iar din inima ei a prins radacini acest tei,prin care curge ura...se spune ca
ultimele cuvinte ale vrajitoarei au fost un blestem catre acea creatura: sa nu paraseasca niciodata
copacul urii sale,iar de atunci, acea creatura a fost transformata intr-un om ai nu mai parasit niciodata
copacul..oamenii spun ca inca il poti vedea in noptile cu luna plina cum sta pe crengile acestui
copac soptiindu-i cuvinte arzatoare vrajitoarei.
-WOWW...... spusera cu totii.
Dar fara sa observa nimeni, din trunchiul copacului incepu sa se scurga sange rosu ca focul,
care mai apoi devenea negru ca taciunele.Carina fu singura care observa,si isi dadu seama
ca asta ar fi putut fi o farsa,asa ca spuse:
-Bine,Dan, asta a fost buna, dar acum opreste tasnitoarea din spatele copacului!
-Care tasni..
Dan se intoarse si vazu sangele, odata cu ceilalti.Au inceput toti sa tipe, iar Dan a spus:
-Doamne,dar eu nu am pus nicio tasnitoare acolo...baieti, ati pus-o voi?
Restul gastii dadu din cap in semn ca nu, asa ca Dan merse in spatele copacului sa vada despre ce este
vorba. Cand isi intoarse privirile catre spatele copacului, zari omul din povestea lui,aratand exact asa cum isi imaginase.
Omul intoarse privirea incet spre Dan si i-a spus:
-De ce m-ai dat de gol? :>Acum am sa te pedepsesc....
Si cu un strigat Dan disparu in intuneric....
SFARSITUL PARTII I. CONTINUAREA PE 20 APRILIE.
Sus In jos
Sahara
Membru activ
Membru activ

Bun venit in casa mortilor!!!

Era o zi normala ca orcare alta. 2 prieteni se plictiseau foarte tare. Unul dintre ei pe nume Mihai a propus sa se avante intr-o aventura. Vizavi de locul unde stateau era o casa a unui
Au intrat. Lumina nu patrundea deloc in acea casa . la fiecare pas se auzeau scartaituri de toate felurile. Paul , unul dintre copii , a deschis un dulap secret din greseala. Acolo se afla un aparat foto. Paul l-a rugat pe Mihai sa-i faca o poza. El s-a sprijinit de o balustrade , iar Mihai i-a implinit dorinta . dupa cateva secunde a iesit din aparat o poza nedevelopata. Mai intai a inceput sa aiba linii galbene , apoi rosii , apoi albasre , si incet incet poza s-a developat singura. Baietii priveau poza uimiti. In poza balustrade era esprinsa , iar Paul era cazut langa ea.
Deodata s-au auzit niste pasi. Era Spidei. Se apropia de baieti. Parea nervis, spunea intr-una ,,Orcine ai fin u ai facut bine ca ai intrat in casa!!!’’. Baietii au intrat in panica. La usa a aparut o siluieta neagra . Spidei a sarit la Mihai deoarece zic eu ael avea aparatul.Mihai s-a speriat si a aruncat aparatul .din aparat au cazut mule poze pee le apareau victimele lui Spidei. Vazand toate acestea spidei nu a mai stat pe ganduri si l-a capturat pe Mihai. fiara il sfasia fara mila.Paul a luat-o a sanatoasa fara sa se mai uite inapoi.a povestit cui a putut
A 2-a zi Paul a disparut.politia a anchetat casa lui Spidei.acolo au gasit cadavrele victimelor lui Spidei si printer care erau si adavrele lui Paul si Mihai.
Sus In jos
Sahara
Membru activ
Membru activ

l se numea Alex iar ea Adina.Se cunosteau de multi ani si erau impreuna de 5.Inca tineri,
isi doreau totusi un copil,avand deja casa si serviciu destul de bun.Nimeni nu stia vreodata
ca ei sa se fi certat sau sa existe vreo discutie mai aprinsa.
Era intr-o zi de luni ,pe la orele diminetii3-4,cand vietile lor aveau sa se schimbe radical.

Duminica seara,a doua zi trebuind sa fie la serviciu ,s-au pus in pat mai devreme,visand amandoi entuziasti
la copilul lor.Insa spre dimineata,cand somnul trebuia sa fie mai dulce cei doi s-au trezit intr-o galagie de nedescris,
tipete si plansete inundau calduroasa lor camera.
Au sarit amandoi din pat speriati si cand au vazut pe geam un fum negru inecacios iesind din blocul din fata lor
s-au speriat ingrozitor,insa in ciuda acestui fapt au iesit afara sa vada daca puteau cumva sa fie de ajutor cuiva.
Alex a obligat-o pe Adina sa ramana undeva mai in spate,sa nu riste sa se loveasca sau sa se intoxice cu fum,
el ,pe de alta parte,a fugit pana a ajuns aproape de pompierii panicati de ceea ce vedeau in fata ochilor...
doi copii erau blocati in spatele a trei butelii de gaz la care inca nu ajunsese focul dar inainta cu repeziciune.
Cat timp pompierii pareau ca isi fac numai griji si nu actioneaza,Alex a si sarit in vapaia
infernala sa incerce sa salveze acele 2 suflete inocente ,in gandul sau fiind in permanenta imaginea
copilului sau inca nenascut si gandindu-se ca poate vreodata copilul lui ar depinde de cineva sa fie salvat..
Adina de departe reusii prin fumul acela mai negru decat intunericul silueta lui Alex care fugea printre flacari...
atat de tulburata era incat nu mai vazu nimic in fata ochilor si o lua la fuga dupa el...
cu lacrimi in ochi si cu sufletul gol innebunise la gandul ca el isi risca viata.
Unul dintre pompieri o prinsa de brat si o opri privind cum in ochii ei se citea nu durere,ci ura cumplita ca a fost
impiedicata sa ajunga la sotul ei.

Deodata o flacara imensa orbi privirile celor care erau prezenti la dezastru,iar flacara venea dinspre
locul in care fugise Alex.

LInistea ce se instalase printre curiosi i se paru Adinei ca un calvar ,o galagie asurzitoare,
in bratele pompierului simti ca nodul din gat o sufoca si isi dorea sa moara numai ca sa fie acolo
unde era si el...acum era o umbra a urii ce isi facea loc in sufletul ei gol asemenea apei ce se
zbate sa iasa din inchisoarea rocilor...simtea ca zboara pe acel nor intunecat ramas in urma exploziei,
simtea cum fiecare parte din trupul ei se despica,se smulge intr-o surda agonie ...dulce agonie....si deodata ...nimic.

Cand deschise ochii credea ca totul fusese un vis,era camera ei...era in patul ei...in sinea ei ii multumea lui dumnezeu
ca totul; nu fusese decat un cosmar.Abia astepta sa il vada pe Alex sa ii spuna despre visul ei.Cand se deschise usa,in
dreptul ei ii aparu ,din cate isi dadea ea seama ,pompierul care o imobilizase pe ea in seara aceea...in visul ei...
uff doamne...e posibil ca totul sa fi fost adevarat si ca Alex nu mai este??...Nu stia ce sa creada...
astepta ca omul din fata ei sa spuna ceva..
Barbatul se apropie ,ajunse langa ea dar se retrase si deschisa usa...
Adina nu stia ce sa mai creada cand auzi:"..Uite sotul tau nu a murit..a venit sa te vada sa stie daca esti bine..."...
inima Adinei se stranse ,respiratia i se opri,mintea ii fu invadata de ganduri teribile ,amintiri cumplite din noaptea
cu pricina ,trupul deveni elastic si cand vazu ca Alex intra pe usa si ii vazu privirea....nici ea nu stia sigur ce fel
de sentiment ii invada simtamintele si ca o tentativa nereusita de a se ascunde ,se ghemui toata sub patura ce o acoperea...

Alex avea pe chipul sau o rana din care inca mai curgea un sange limpede ,siroaie pe trupul sau ars ,ochii sai erau tulburi
si rosii...zambetul de odinioara se transformase in durere crancena...

Adina il simti cum incet se apropie de patul ei si se baga langa ea sub patura...acum ea plangea si nu mai putea respira...
desi era cel pe care ea il iubea enorm de mult ii era frica de prezenta sa ...nu il vroia acolo...trmura numai la gandul ca
mainile lui o vor atinge....degeaba...acum era langa ea...ii soptea..."deschide ochii....deschide ochii"...
"doamne ,ce sa fac...?"mintea ii era tulburata...

Deschise ochii...o secunda parca era o vesnicie...ramase blocata sub impactul privirii lui...el ii puse mana pe pantece
si ii zise cu vocea ragusita si starpunsa de durere:Vrei sa stii de ce nu s-a nascut copilul nostru?"...
In fractiune de secunda Adina se trezi intr-o balta de sange...imaginea copilului ei insangerat era din ce in ce mai departe
de ea...trupul acela mic se transformase intr-o iluzie,nu stia ce sa faca ...nu mai putea reactiona...era prea tarziu....

In acea nefasta zi de luni Adina pierduse cele mai importante lucruri din viata ei...pe Alex care se sacrificase sa salveze
acele suflete inocente si pe copilul sau nenascut ,deoarece din cauza fumului si a socului ea suferise un avort
Sus In jos
Sahara
Membru activ
Membru activ

MesajSubiect: Re: Povesti amestecate    Mier Noi 30, 2011 9:21 pm

noapte,ne intalnim mai multzi si mergem sa cercetam asa zisa casa bantuita de care toate lumea se ferea,era asa zisul loc interzis.Insa nu si pentru noi,nu credeam in fantome,spirite si chestii de genu,asa ca ne-am adunat mai multzi si am pornit in aflarea adevarului.Ajungem in fatza cladirei,atmosfera era foarte tensionata, era o minunata luna plina si haide sa ne strecuram in casa.Desii ne-am chinui destul de mult pentru a intra in casa,in cele din urma reusim pe un geam care dedea la subsolul casei.Se face si ora 12,era déjà miezul noptzi,se anuntza o noapte interesanta,ei bine intram in subsol si ramanem cu totzi socatzi,aici…pe langa foarte mult praf si panza de paianjen se aflau niste instrumente foarte ciudate,instrumente de tortura,ne-am tot uitat la ele,le-am studiat si am plecat spre a cunoaste si restul casei.Urcam cu grija scatile din subsol,care erau putrezite si o fata,M.pica,o scoatem cu greu de acolo,dupa aceea ne-a fost si mai greu sa o linistim,fata se speriase asa de tare…Continuam drumul,ajungem in bucatarie,o bucatarie imensa,totul era la locul lui,masa era aranjata de parca astepta pe cineva sa vina sa manance,tacamurile,paharele,totul era foarte frumos aranjat,trecem peste asta,fara a-I da mare importantza.In jur se auzeau zgomote usoare,insa nu le dadeam atentzie,eram mult prea tensionatzi.Ajungem in camera copilului,totul era la fel de aranjat ca in bucatarie,ca si cum,se astepta sa se puna copilasul la culcare,si cand dam sa iesim din aceasta camera,o jucarie incepe sa cante…totzi ne-am intors,usor,cu o teama,tremuram si eram panicatzi,cand ne intoacem sa vedem ce se intamplase,observam o jucarie in patutzul copilului,care ,cand ne uitasem mai devreme nu se afla acolo,dupa ce ca eram si asa speriatzi,ne-am speriat si mai rau si am iesit usor din camera…
Am vrut sa plec,eu si q M.,insa nu ne-au lasat baietzi,eram 5,eu,Madalina,Elena,George si Theo.Si au spus ca ei au venit sa afle ce este cu adevarat in aceasta casa si ca nu pleaca asa usor,doar pentru k o amarata de papusa care a inceput sa cante,imi era asa de frica,si singura nu ma intorceam pentru nimik in lume.Asa ca i-am urmat pe ceilaltzi,si ajungem in dormitorul matrimonial…si wooow,un décor sinistru,insa si romantic,patul era superb,lenjeria era de culoare..rosu,iar pe pat se aflau petale de trandafiri,negre,si erau aprinse lumanarele in toata camera,am crezut ca face unul dintre ei o gluma proasta si a aprins lumanarile,insa se pare ca nu,totzi ramasesm surprinsi..Si cand admiram camera,apare o pisica neagra langa noi,se suie pe pat si se uita la noi,ochii ii licareau,.Din perete picura sange intr-o cupa imensa, ne-am intors usor catre usa si lumanarile incepeau sa se stinga una cate una,am iesit din camera si usa s-a trantit dupa noi,pisica ramanand acolo.
Am decis cu totzi sa plecam,si ajungem in suflagerie,unde…incepe sa cante muzica,nu-I dam importantza si fugim la usa,era blocata…cand ne intoarcem pe canapéa stetea,sotul si sotzia,ne uitam,nu ..nu putea fii real,barbatul spune’’uite avem musafiri,sa-I facem o cina romantica iubit-o,sau un minunat tablou?’’,in acel moment incepe sa se auda un planset de copil,femeia se ridica,se duce in camera copilului,dupa care se intoarce cu un copil in bratze si q papusa care o vazusem noi cu ceva timp in urma.Copilul ne priveste ,ne tot priveste,o privire diabolica si le spune parintzilor ca noi,i-am maltratat jucaria si ca aceea este foarte suparata.Parintzi se enerveaza imediat si ne ia pe totzi si ne arunca intr-o camera.Acea camera….acea camera era plina cu tablouri,erau numai tablouri acolo…cu chipuri asa de cunoscute,si asa de naturale….si ne-a tinut acolo destul timp,si in tot acest timp,tablourile au inceput sa vorbeasca,sa ne sperie si mai tare,spunandu-ne ca ori v-om fii transformatzii in tablori,ori mancatzi,ori cine stie,multzi au venit in acea camera,altzii nu s-au mai intors nici macar tablouri.
Si vine barbatul si o ia pe M.,nu o mai duce,dupa aceea il ia pe Edy,nu il mai aduce,o ia pe Elena si o aduce,era bagata in tablou,il ia si pe Theo,eu raman singura acolo,o intreb pe Elena ce sa intamplat q M. si cu Edy,si a zis k pe Edy la vazut in vitzina,era pus ca bibelou,insa fara cap.SI vine si randul meu…..Si l-am vazut si pe Edy in vitzina fara cap,dupa aceea i-am vazut capu pus ca lustra,in dormitorul matrimonial,mana Madalinei acum era jucarie pentru copil,capul ei ii lumina camera copilului,iar restul corpului se pare k era un fel de mobilier,un cuier…Ajung si la Theo,care era singurul in viatza dintre totzi,era spanzurat in sufragerie,insa in viatza,si era plin de gaurele,mdaa…a murit si el la cateva secunte,sangele ii curgea pe podeau lucioasa,se pare ca acum era randul mortzii mele,insa nu,ma astepta un acvariu mare,plin cu sangele prietenilor mei,am fost scufundata acolo,fara sa ma zbat,fara sa ma lupt pentru viatza mea,am ramas ca un décor pentru acel acvariu,si cand totul parea pierdut…(sper sa va placa povestea mea:X,astept...
Sus In jos
Sahara
Membru activ
Membru activ

aca m-ai uitat
Nu ma meriti cu adevarat"
Isi repeta mereu Anna cu gandul la prietenul ei mort.Ea stia ca el nu a iubit-o si considera ca merita sa moara , dar era ciudat ca atunci cand ea suferea din cauza lui
a fost "razbunata". ....Intr-un fel ii parea rau pentru el , dar pe de alta parte o merita din plin.Ea s-a gandit totusi sa faca o incantantie sa il intrebe de ce a murit sau ce
i-a provocat moartea atunci cand a facut-o pe ea sa sufere.Zis si facut , si dintr-o data in casa e un vant rece , se sting luminile , si apare fostul ei prieten.Anna il intreaba
ce avea pe suflet , insa acesta rade batjocoritor :"De unde stii ca am murit ca te-am facut sa suferi?! ,am murit pentru ca tu imi doreai moartea !Si nu conteaza cum am
murit , nu a fost prea frumos , te asigur , insa ideea e ca tu esti vinovata!Tu!Tu esti vinovata!" :>.....Anna a inchis repede manualul si a stins lumanaile speriata si plangand.
Mai bine nu afla.....in mintea ei tot ce auzea era :"Tu esti vinovata!....." si nu putea suporta povara vinovatiei.....
Asa ca a luat un cutit si s-a sinucis.....Si inainte sa moara , a aparut in fata ei fostul prieten , mort care i spuse :"Vrei sa stii de ce te-am dus la sinucidere?Chiar tu ai spus-o.....Iti amintesti?
"Daca m-ai uitat
Nu ma meriti cu adevarat"
Cantecul tau blestemat m-a dus spre moarte , asa cum te-a adus si pe tine , dupa cum vad." Si bataile inimii Annei au incetat......odata cu lacrimile....pentru totdeauna!
Sus In jos
Sahara
Membru activ
Membru activ

noapte cu luna plina sfanta si clarai...si stelele ce se nasc umezi pe bolta cerului...acoperit de o perdea fumurie a cetii.Undeva intrun cimitir abandonat unde nici macar ramasitele mortilor nu mai exista sta injungheata de razele lunii o casa "moarta".Cimitirul o preschimba intrun schelet a fostei casa unde siau vazut moartea cu proprii ochi mai multe familii.
Una dintre familii , o familie obisnuita...o pereche de oameni proaspat casatoriti se hotaras sasi cumpere o casa, si se gandesc sa cumpere casa aceasta si sa o renoveze.Casa neavand proprietari acestia au vorbit cu primarul...primarul stia de intamplarile din casa dar ii lasa pe oameni sa o cumpere doar pt bani...Torul e bine si frumos...acestia renoveaza partea de jos a casei...se stabilesc acolo pana intrun timp.Acestia se hotarara sa aiba un copil, dar au avut gemeni Kate si Andrew.Acestia cresc cam pana la varsta de 10 ani...in casa tot nu se intamplase nimik...dar cand copii ajung la varsta de 13 ani in pivnita casei se auzeau tot felul de urlete inabusite ca si cum cineva ar strange o persoana de gat.
Barbatul familiei merge sa vada ce e...cand ajunge acolo nimik.Si tot asa pana cand copii au implinit 14 ani iar sunetele deveneau tot mai puternice.Ce puteau sa faca?s-au hotarat sa vorbeasca cu preotul acesta a sfintit locul...dar unul dintre ucenicii sai nu a reusit sa iese de acolo, preotul nevazandul in urma sa , s-a hotarat sa se intoarca dupa el ...nicaieri il tot strigau dar preotul sia dat seama de ceva pivnita avea un tunel.A doua zi Mike barbatul casei impreuna cu preotul si alti trei oameni sau hotarat sa vada unde duce tunelul.Se tot duc si se tot duc...tunelul e din ce in ce mai lung....dar la un moment dat Mike vede ceva in fata o lumina foarte slaba...pana sa ajunga la ea au gasait pe jos si pe pereti tot felul de incantatii satanice impreuna cu o masa torunda ...dupa ce au trecut de toate au ajuns la caputul tunelului care ducea spre cimitir.
Trec de o usa imensa cu greu , acestia au fost nevoiti sa isi foloseasca si ulta forta a muschilor pt a o impinge,dupa usa erau doua tuneluri, dar instinctul preotului ia dus pe drumul cel bun, nu exista niciun tunel erau doar o fantezie pt a ii incurca.Preotul sa dus tot inainte si intrand in raza tunelurilor acestea au disparut , dar daca nu isi dadeau seama de acestea ink erau tot pe drum incercand sa ajunga la acea luminita.Dupa toate acestea au gasit luminita, un mormant cu trndafiri negri ce varsau odata la cativa ani lacrimi de sange, pe acel mormant scria asa"Cripta Diavolului nascut inainte de lume si nemuritor".Speriati pretotul se uita atent dar ceva il impiedica sa intre in cercul mormantului , dar ceilalti puteau intra puteau sal ainga, preotul striga sa nul atinga striga sa nu se uite in ochii desenati pe capul mormantului, un capac rupt din piatra sub care se afla infernul, atunci preotul sia dat seama ca acest mormant esta un portal spre Iad.
Speriati au vrut sa se intoarca inapoi ...dar nu...spiritul casei nu ia lasat sa meraga nicaieri...liane uriase au rupt peretii din pamant trecand cu furie prin aer lasand un aer imputit , tavanul incepea sa se zguduie, usa cea mare sa inchis , singura lor cale de iesire a disparut undeva adanc....Acestia fugeau dar doi dintre ei a disparut lianele iau luat, au lasat din ei doar dintii, acesti diavoli reincarnati in plante siau ales bine in ceea ce sa se reincarneze deoarece natura e mai presus si mai puternica decat orice.Preotul impreuna cu Mike sau adapostit dupa un bustean , park se facu liniste dar se auzea cv un ecou tresari din bustean iar [reotului ii trecut un fior din varful degetelor pana in varful cheliei :>, celalat insotitor se uita sa vada ce e acolo, ducand capul in dreptul gaurii pusteanului vazu o pereche de ochi negri cu flacari rosii ce ardeau in ei, dupa care capul i se intepeni iar dintii plini de saliva si galbeni trimitand un miros dezgustator barbatul lesina iar mana carbonizata de flacari il zmulge lasandui doar papucii.
Preotul cu Mike au fugit...doar era sa stea si sai omoare si pe ei...Totusi se facu liniste...era o liniste de mormant...ca doar se aflau ca intro piramida ...Intre timp stoia lui Mike si copii erau la o matusa nu foarte departe de casa, acestia au avetitat sa stea in preajma casei pentru a nu li se intampla ceva copiilor deoarece mama citise intro carte la biblioteca orasului, ca atunci cand copii implinesc 14 ani sunt o victima foarte usoara pentru diavol. Pe cand mama si copii stateau adapostiti in casa matusii de langa biserica Mike si preotul cautau o iesire din aceasta capcana a mortii.Dar totusi acestia se tot intrebau ce erau acele tipete?..preotul ii explica lui Mike ca acele tipete nu existau defapt erau doar in capul sau si al sotiei deoarece acestia au incalcat proprieteatea diavolui mutandu`se in casa, iar acesta doar incerca sa ii sperie iar acum incerarca sa ii omoare de frica................to be continued......sper ca va placut inceputul
Sus In jos
Sahara
Membru activ
Membru activ

eea ce urmeaza sa va povestesc mi s-a intimplat mie, desi nici acum nu imi pot explica cum afost posibil....
In anul 1991 , prin luna februarie am insistat foarte mult pe linga parintii mei ca sa imi cumpere si mie un catel, ca toti prietenii mei aveau cite unul cu care se plimbau in parc , si evident ca imi doream si eu sa am un animal de companie.Desi pe atunci stateam la bloc , intr-un apartament de doar 2 camere, dupa discutii nesfirsite, parintii mei au decis sa imi faca o surpriza si ...mi-au luat un ciobanesc german , femela , pe care am numit-o Rita.
La inceput catelusa s-a acomodat destul de greu, la apartament nu prea poti creste un ciine, nu e suficient spatiu , trebuie sa il inveti sa isi faca nevoile afara , etc....Dar cu timpul a devenit parte a familiei, o iubeam si ne iubea nespus de mult , practic Rita devenise ca o sora pentru mine , in sensul ca ma urma peste tot si minca tot ceea ce mincam si eu, si tot asa...Deja trecusera 4 ani decind o aveam , ne-am gindit ca ar fi fost bine sa faca si ea pui, asta asa doar ca sa nu aibe vreo problema de sanatate...si prin urmare am dat-o la tara , la un prieten de familie care era medic veterinar si ar fi putut avea grija de ea pe parcursul gestatiei si in timpul fatarii.
Asteptam cu mare nerabdare vesti despre ea, tatal meu se ducea acolo la tara cam odata la doua saptamini....deja trecusera vreo doua sapamini peste termenul cind ar fi trebuit ca Rita sa aibe catei si eu, ocupata fiind cu scoala, nu prea am mai tinut cont de asta, asa ca pierdusem socoteala cind ar fi trebuit sa am vesti de ea....Parintii mei erau in bucatarie , iar eu eram in pat, unde , inainte mai dormeam si impreuna cu Rita , ca stiti cum sunt cainii de apartament, vor sa stea peste tot, nu conteaza ca acolo e doar locul stapinului...Si aud de pe hol zgomote ca atunci cind Rita era bucuroasa si lovea cu coada masina de spalat ...si mai aud si tacanit de gherute pe linoleumul din hol...evident ca sar ca arsa si , crezind ca parintii au adus-o inapoi acasa , ma reped catre bucatarie sa ii intreb daca e adevarat ca Rita e acasa....Cind vad fata maica-mii , care alarmata de tipetele mele de bucurie a si venit intre timp in sufragerie ...auzise si ea zgomotele de pe hol , ma uit nedumerita si la tata, din usa bucatariei, era alb la fata si parca avea si barba zburlita, eu nu intelegeam nimic , asa ca fug pe hol...unde nu era nimic , decit intuneric , aprind lumina si simt miros specific de ciine, parca fusese acolo...insa nu era nimic altceva.II intreb pe ai mei daca am innebunit eu, sau intr-adevar Rita batuse din coada ii masina de spalat si tacanise cu ghearele pe linoleum...iar mama bufneste in plins si imi zice sa ii iert ca au tinut secret , ca Rita murise de doua saptamini, chiar in timpul fatarii cu puii in ea, din cauza unei masive hemoragii interne, si ca nu mi-au zis nimica numai pentru ca si eu eram foarte stresata cu examenele din vara, pentru care trebuia sa invat..
Sus In jos
Sahara
Membru activ
Membru activ

MesajSubiect: Re: Povesti amestecate    Mier Noi 30, 2011 9:22 pm

ntr-o zi, dupa scoala, Alice si Luisa doua surori, intalnesc in fata casei unde locuiau,
o fata necunoscuta pentru ele.
o intreaba cine este si de ce se afla aici, iar ea raspunde ca o cheama Maria si ca era in
trecere. Fetele au inceput sa converseze, s-au intalnit mai multe zile in acest loc.
in alta zi, Maria i-a spus doar lui Alice ca este ziua ei, iar aceasta ia daruit papausa ei
preferata drept cadou,iar ea ia dat bratara ei. Maria insa a dorit ca Luisa sa nu afle
nimic despre asta.
Zis si facut. A doua zi Maria nu a mai aparut. Cele doua surori au asteptat-o
dar Maria nu venea. A trecut o zi, au trecut 2, ba chiar a trecut si o luna.
Alice si Luisa au mers la casa unde Maria spunea ca locuieste. Aici se afla doar
o femeie batrana, ce parea ca nu intelege despre ce vorbesc fetele. Ele i-au povestit
acesteia toate cele intamplate, iar Alice ii arata bratara. Femeie lua bratara si
incepu sa planga strigand ca bratara este a nepoatei sale ce a murit in urma cu 7 ani.
Surorile au ramas ingrozite. Cum sa fie moarta? Doar au vorbit cu ea. Dupa cateva zile
parintii Mariei au decis sa mearga la mormantul fiicei lor si sa o dezgroape. Acolo insa,
au gasit-o pe Maria imprastiata, cu papusa primita de la Alice in mana. Alice a inceput
sa strige la cer, ea chiar se atasase de Maria. Luisa incerca sa se abtina si o lua pe Alice
acasa. Seara, cand Luisa adormi, Alice intra pe calculator si privi pozele pe care le facuse
impreuna cu Maria, numai ca aceasta nu aparea in poze.
Se imbraca in negru, lua o sticla cu benzina si un chibrit la ea si merse in cimitir,
la mormantul Mariei. Lua benzina, si-o turna pe ea si apoi isi dadu foc. In mai putin de
10 minute se facuse cenusa. In ziua urmatoare, Luisa a observat ca sora ei lipseste si
a inceput sa o caute. Dupa ce a cautat-o peste tot, absolut peste tot, s-a dus si la
mormantul Mariei. Acolo nu vazu nimic anormal, doar faptul ca pe mormant era
imprastiata cenusa, iar nu ia putut trece prin cap ca aceasta cenusa ar fi fost chiar
a surori sale. Parintii au aflat de aceasta disparitie si s-au alarmat ingrozitor.
Au anuntat politia ce a inceput sa o caute, dar nu au gasit-o nicaieri.
Au trecut inca 7 ani. Luisa avea 23 de ani acum, iar Alice trebuia sa aiba 25.
La un moment dat, isi aminti de mormantul Mariei. Si merse acolo, unde gasi aceiasi
cenusa imprastiata pe mormant.
Dupa 2 zile, Luisa reusi sa obtina autorizarea parintiilor si o dezgropa pe Maria.
Deschise sicriul, dar acolo nu o gasi numai pe Maria plina de sange, ochii deschisi
larg si cu papusa in mana, si si corpul lui Alice ars,insa lui Alice ii lipseau picioarele.
Incepu sa planga.Aici a fost sora ei in tot acest timp. Fara sa mai stea pe ganduri,
lua un topor si isi taie picioarele, apoi le puse in sicriu, unindu-le cu trupul Alicei.
Luisa nu a mai putut pleca de acolo si a ramas zile intregi la mormant. Nu a
mancat si nu a baut nimic. Nici nu mai simtea frigul. A inchis ochii si a adormit.
Trupul ei descompus a fost gasit de mai multe zile de niste oameni. Au luat resturile si le-au pus
intr-o punga, apoi le-au aruncat la gunoi.
In cer, s-au intalnit toate 3. Maria purta o rochie precum papusa aceia,
Alice avea o rochie inflacarata, iar Luisa o rochie de culoarea pamantului,
si avea un topor in mana.
Acolo se intalnii cu cineva,ce le intreba:
-Cum ati ajuns aici?
-Eu am fost omorata de niste criminali ce incercau sa-mi jefuiasca casa.
Dar m-am intors pe pamant dupa 7 ani si mi-am facut niste prietene pe care le-am adus
langa mine, sa-mi tina companie. zise Maria.
-Eu mi-am dat foc pe mormantul Mariei, cand am alfat ca ea deja este moarta.
-Eu m-am omorat pentru sora mea.
-Doar una dintre v-a putea trece de poarta si ajunge in Rai. Celelalte 2 vor merge in Iad.
Cele trei fete au inceput sa se contrazica si sa-si schimbe povestile.
Niciuna nu vroia sa ajunga in Iad.
-Stiu cine va ajunge in Iad. Maria deoarece nu ia ajuns faptul ca a murit, dar a
vrut sa ajunga si altii in situatia asta si Alice pentru ca si-a luat viata pentru o
necunoscuta. Luisa va merge in Rai deoarece ea a indurat totul pentru sora sa.
Luisa a ajuns in Rai bucuroasa, iar Alice si Maria invidioase s-au refugiat in Iad.
Sus In jos
Sahara
Membru activ
Membru activ

O teroare letala
Un inamic din interior
Victimele in chinuri mor
O boala mortala
O moarte letala

Sangele ti s-a innegrit
Simti o durere atroce in fiecare noapte
Incepi sa te rogi pentru moarte
Fiecare parte din corp te doare
Te distruge ciuma evisceratoare

Sufletul ti-l corupe
Precum un demon de corp ti-l rupe
Sufletul ti la luat
Corpul ti la furat
Fiecare om in chinuri moare
Din cauza ciumii evisceratoare
Sus In jos
Sahara
Membru activ
Membru activ

fost o dată o corabie de croazieră. Dintr-o dată cineva a tăiat trosul şi l-ea tăiat la toţi capul. Doar o fetiţă a mai rămas care a murit peste câteva zile.
-De atunci nimeni nu a mai văzut acea corabie.
-Bine, noi o s-o găsim.
-Bine, Marc, Angela, Andrei, Mac, Roi, Alexandru, Saşa.
Şi au pornit în căutarea corabiei.
-Se pare că am găsit corabia fantomă
-Hai să explorăm nava, echipaj.
Şi au intrat în navă
-Am găsit aur!!!
-Bravo Roi.
-Saşa, porneşte aparatul.
-Leagăl mai întâi de aur.
-L-am legat.
Dintr-o dată a explodat corabia şi Saşa.
-Saşa! Nu!
-Hai Roi, avem nevoie de tine ca să repari corabia aceasta.
-Roi tu repară motoarele, iar noi ne ducem să explorăm nava.
Şi au plecat să exploreze nava. Dintr-o dată o fantoma a deschis robinetul de gaz şi motoare împreună cu Roi au explodat. Pe tot echipajul la distrus fantomele înafară de Angela. Ea a întâlnit o fantomă şi ia spus ce sa întâmplat şi ia a explodat corabia şi toate fantomele prinse a fost libere şi se duceau la cer. Când sa trezit ea a fost la spital. Şi aşa a trăit fericită până la adânci bătrâneţe.
Sus In jos
Sahara
Membru activ
Membru activ

MesajSubiect: Re: Povesti amestecate    Mier Noi 30, 2011 9:23 pm

ntr-o noapte m-am culcat foarte devreme pe la 9 si ceva,ceea ce era neobisnuit pt. mine caci eu aveam obiceiul sa ma culc pe la 12-1.In tot cazul ma apucase o plictiseala imensa deoarece nu aveam curent=fara Tv,fara net,fara citi,si asa am adormit.
Somnul meu a fost linistit,dormind bustean pana pe la vreo 12 jumate (stiu sigur pt. ca m-am uitat la ceasul de la tel) fiindca soneria de la mobil ma trezise brusc si m-am speriat asa de tare crezand ca am sa mor in momentul ala ...ciudat insa pt. ca soneria nu era setata sa sune la ora aia...in fine,mi-am zis ca l-oi fi setatdin greseala si m-am hotarat sa dorm in continuare.
Somnul meu era dus din pacate cu totul,probabil socului fiindca nu puteam sa dorm si ma foiam intr-una in pat.Ne putand dormi, m-am dus in bucatarie sa bag in mine sperand ca o sa-mi vina somnul.Cand m-am apropiat de intrerupator ca sa aprind lumina becul a explodat brusc cioburile imprastiandu-se peste tot.Hotarat lucru l-am facut sa nu o chem pe mama pt. stiti foarte bine ce se intampla cand va treziti parintii pt. ca ati facut o prostie la miezul noptii. ;)
Prin urmare am scotocit prin intuneric dupa o lanterna,am infulecat ceva si m-am dus la baie.Uitandu-ma in oglinda m-am speriat de ce vazusem! Imi vedeam chipul palid si ochi incercanati ca niciodata.E adevarat ca mai tot timpul sunt palida dar nici chiar in halul in care eram atunci si mai ales nu aveam cearcane.Cred ca era si ceva logic pt. ca ma vedeam cu ajutorul lanternei nefiind curent:p...insa cearcanele....
M-am bagat in pat si am incercat sa dorm....si aici vine partea SPOOKY...am visat imediat ca eram in mijlocul unui camp...in mij. pustietati...cerul era rosu si desi imaginea era statica se vedeau pe cer nori roz-deschis miscandu-se pe cer cu o rapidiate de zici ca erau filmati pt. un an si dat pe "repede".....mi-am indreptat ochi spre pamant indrumata de un freamat intens de soapte neintelese si am vazut o groapa imensa in care sedea lesul unui cal aflat in descompunere...desi se vedea scheletul si ceva din carnea sfasiata,ochi negri mijeau la mine parca rugandu-ma sa fac ceva...si o lacrima s-a revarsat din ochii calului.
Chiar atunci a inceput sa ploua iar eu m-am simtit urmarita de cineva si incercam sa fug....dar ceva ma oprea...erau niste maini iesite din pamant :-&...groaznic...una din mainile sfasiate iesite din pamant tinea un fel de anunt sau ceva de genu...o pancarda pe care scria " VIATA SI MOARTEA...CONTEMPLEAZA....DURERE....NICIODATA RAI!!!"......m-am trezit printr-un soc si m-am speriat asa de tare...
A doua zi in drumul meu spre scoala am vazut pe strada un cal in mijlocul traficului care sedea mort...am descoperit mai tarziu ca era calul mort al unui fermier care vroia sa-si ingroape fata decedata in urma unei boli teribile,tuberculoza in cimitirul Belu.Fata numita Sonja isi iubea foarte mult calul in timp ce era in viata care cica fusese maltratat de stapanii din urma.
Calul o iubea la urma lui pe Sonja si cica s-a aruncat el singur in fata masinilor si a murit....
Mie mi se pare o poveste foarte trista desi nu este asa de infricosatoare....dar ceea ce este straniu este ca eu am visat ceva asemanator....si oare ce vroia sa spuna ca "...NICIODATA RAI"?... :>
Sus In jos
Sahara
Membru activ
Membru activ

a in fiecare an asteptam cu nerabdare Craciunul .Am facut cumparaturi o zi intreaga shi cu voie buna ne-am indreptat spre satul bunicilor.In masina eram eu, prietenul meu cata, shi cea mai buna prietena a mea,deea.
Eram foarte binedispusi candam shi spuneam glume, dar eu aveam o presimtire neagra, ceva nu ma lasa sa fiu pe deplin vesela.Bineinteles ca aveam dreptate.La numai 2 ore masina s-a orpit langa un han.Era destul de intuneric si nici unul dintre noi nu stiam ce s-a intamplat cu masina, asa ca am decis sa inoptam la han.
Pana aici nimic suspect, doar ca eu deveneam din ce in ce mai nelinistita.Am luat doua camere shi am mers sa dormim.Dar nu am intrat bine in camera, si usile s-au blocat.Eu eram cu cata, dar deea era singura si tipa ca o besmetica ca nu moate deschide usa.I-am strigat sa se linisteasca pt ca nu o sa rezolve nimic asa.
Cum nici noi nu reuseam nici cum sa deschidem usa, am incercat sa sunam la receptie.Ne-a raspuns o voce de femeie: "buna.sper ca va distrati.nu aveti nevoie de nimic pt ca mai aveti de trait doar un pic".Eram din ce in ce mai inspaimantata, dar m bucuram ca deea s#a oprit din tipat.Am incercat apoi telefoanele mobile dar nici unul dintre noi nu aveam semnal.
Atunci am hotarat sa ne punem sa dormim, deoarece cata a spus ca este doar o gluma shi dimineata totul va fi bine.Dar de insela amarnic.Intradevar a doua zi dimineata am reusit sa iesim din camera, shi am mers in camera deei.Am ramas socati de ce am vazut acolo.Deea era intr-o balta de sange, cu o cheie in mana, dar capul in lipsea.
Am plecat rapid din han, dar am ramas foarte surprinsi cand nu am vazut pe nimeni in han.Ne-am urcat repede in masina, care minune mergea.Am ajun intr-un tarziu in satul bunicilor de unde am telefonat la politie si leam spus despre cele intamplate.Politisti ne-am facut nebuni, shi ne-am spun ca hanul acela a ars acum 1 an exact in acea zi despre care vorbeam noi.
Nu ne venea sa credem.Am incercat sa depasim ce am trait.A doua zi stateam in jurul bradului, dar mai tacuti ca de obicei, shi asteptam sa ne desfacem cadourile.Eu am fost prima.Nerabdatoare am desfacut fundita rosie shi cand m-am uitat in interiorul cutiei am lesinat.Cata s-a uitat repede in cutie sa vada ce m-a ingrozit.Acolo era capul prietenei mele deea cu o felicitare pe care scria
Sus In jos
Sahara
Membru activ
Membru activ

m primit intr-o dupa-masa un telefon, de la tara, si-mi spunea un unchi ca a murit bunica mea. Eram la sfarsit de vacanta de vara, si ne-am pornit la tara, dupa ce am cumparat sicriul din oras. Am ajuns, si ne-am bagat in casa sa vedem mortul, dupa cum e obiceiul. Ne povestea unchiul cum a murit bunica, si s-au dus afara, sa aduca sicriul. Am ramas singur in camera cu ea (la 10 ani). Era intinsa pe un cearsaf alb, cu maine impreunate pe piept. Ma uitam la ea, si i s-a deschis un ochi. Am fugit rapid afara, de m-o luat toate transpiratiile. :> A venit mama in casa si i-a pus cate o moneda de 100 de lei pe ochi (din alea erau atunci). Au pus-o in sicriu, au pus sicriul pe masa si a zis tata ca-l inchide, sa nu ne fie frica peste noapte cand dormim. Casa aia avea doar doua camere, ca cica nu-i trebuiau mai multe . In camera cu sicriul s-a culcat unchiul meu, si noi in cealalta camera. S-a pus pe o furtuna, de parca era ziua de la trasnete. Unchiu cu taica-meo sforaiau si, poate pare amuzant, da nu-i, se auzeau si sforaiturile bunicii. :-P N-am adormit numai dupa miezul noptii, tarziu. Am visat ca bunica-mea iesea singura din sicriu, mergea la geam, se plimba prin casa, am visat si ca am vazut-o cum dadea mancare la gaini. M-am trezit speriat si m-a intrebat maica-mea ce-i, nici ea nu dormea. Am deschis usa de la camera cu sicriul si era deschis, unchiu-mio dormea in pat, sforaia ca toata noaptea (inca era tot noapte). A doua zi, a intrebat taica-meo cine a deschis sicriul, si n-a zis nimeni nimic. Cand m-am dus afara, m-am uitat in cotetul de la gaini: era pusa mancare. I-am intrebat pe toti dac-au pus, si au zis toti ca NU... :>
Sus In jos
Sahara
Membru activ
Membru activ

MesajSubiect: Re: Povesti amestecate    Mier Noi 30, 2011 9:24 pm

ra odata o batrana de 57 ani. intr-o zi batrana veni acasa la bunica mea sa ii spuna k o umbra alba care semana cu ea ii spuse k peste o saptamana v-a muri in chinuri. eu cred k aveam vreo5-6 ani si nu stiam ce inseamna asta. batrana ii mai spuse bunicii mele k umbra aceea semana exact cu fiica ei care la 14 ani a murit in chinuri, batuta si apoi spanzurata de amantul batranei( batrana avea vreo 36 ani pe atunci). bunica mea ii spuse k poate a visat un cosmar. batrana plecase acasa si plecase in drum spre cimitir sa lase o lumanare la fiica ei. aici iarasi a aparut umbra aceea si ii spuse :" nu poti scapa chiar dak imi aduci o lumanare. eu nu ma pot odihnii in pace." de atunci trecu o saptamana iar batrana muri. dar cand au dus batrana la autopsie medicul legist nu stiu de ce muri. trupul femeii fusese dus la un medic legist cu facultatea in america. acesta ramasese uimit knd vazu k nu poate rezolva cazul batranei. dupa cateva zile eu si bunica mea am plecat la priveghi iar a doua zi la inmormantare aici se intamplase o intamplare care va ramane in mintea tuturor celora care au vnt` la inmormantare . chiar inainte sa inchida sicriul batrana deschise ochi si spuse:"fiica mea m-a omorat" asta a inchis gura medicilor legisti. aceasta poveste este adevarata si tot satul bunicii o stie si inca le e frica sa intre in casa batranei.
Sus In jos
Sahara
Membru activ
Membru activ

dreea se duse in camera ei shi isi lua halatul de baie.Baia era in cealalta parte a holului.O femeie ii taie calea pe drum si apoi disparu desi nu putea nimeni sa intre in casa din moment ce toate usile si ferestrele erau inchise.Acelasi lucru se repeta in decurs de cateva zile.Diferenta era ca starea femeii pe care o vedea se deteriora.Ii apareau pe corp semne de brutalitate ,taieturi etc.Andreei i se paru o simpla coincidenta ca acea femeie semana oarecum cu ea.Ea nu mai putea dormi noaptea.Mereu vedea in somn chipul acelei femei.Asa ca merse la un preot care o sfatui sa faca semnul crucii shi sa se roage ca acea femeie sa nu mai apara.Timp de cateva zile nu mai aparuse femeia si fata crezu ca semnul crucii o alungase.Pana cand intr-o zi fata merse la baie.Ea ramase ingrozita.In baie era femeia spanzurata shi crucificata(apropo de semnul crucii).Inchise ochii crezand ca e doar un cosmar dar cand ii deschise se afla in aceasi situatie in care se afla femeia pe care o vazuse shi care disparuse.Dar din spate auzi o voce de femeie care ii spuse:
-Multumesc ca m-ai eliberat de sub blestem.
Andreea se intoarse.Era aceeasi femeie care o impinse shi o spanzura.Andreea ramase fara aer in cateva minute si murii.
Sus In jos
Sahara
Membru activ
Membru activ

ra in anul 1986,un oras parasit pe nume DEVILSBRIDGE(Poduldiavolilor).
Un grup de prieteni:Zack,Sarah,Nick si Anika plecasera la mare cu masina.
Era noapte si cum se lasase ceata si le era somn si frig,au hotarat sa se opreasca in ur-
matorul oras pe care il vor intalnii.Urmatorul oras pe care l-au intalnit a fost,bine inte-
les...DEVILSBRIDGE.
Au intrat cu masina in orasul parasit si sumbru.Acolo erau case darapanate,schelete
pe jos,perdele care se trageau singure si pe peretii inalti si batuti de vreme erau urme de
sange.
Copiii,au hotarat se stea in masina pana dimineata...in masina,departe si totusi foar-
te aproape de scheletele care-i priveau patrunzator.Stateau ingetati de frigul care se la-
sase dintr-o data,cand au simtit cum masina incepea sa se miste si au vazut un schelet
care se tara pe capota masinii.Ei,infricosati au intrat in prima casa pe care au vazut-o
si s-au dus la etaj.Acolo era un peisaj sadic:perdele stropite cu sange,geamuri cu urme
de degete si tablouri care te priveau insistent.In mirosul de mort,orga cea batrana si
prafuita a inceput sa cante singura.
Deodata se aude un scartait infricosator si pe usa intra o creatura cu cap de sche-
let,cu corp de mumie si membre din carne mucegaita,cu viermi pe ea,care mirosea a
branza stricata.Din gaurile pt nas,gura si ochi iesea sange cu viermi si gandaci,impreuna
cu bale diavolesti.Creatura avea doua coarne si o coada , care ardeau in flacarile
albastre ale iadului.
Au mai venit inca alte 3 creaturi care i-au torturat pe copii astfel:le-au aratat oa-
meni spanzurati,le-au smuls parul,genele si sprancenele,i-au calcat in picioare si le-au
scos intestinele apoi le-au mancat,ptk asa se hraneau ei.
Inca odata orasul DEVILSBRIDGE si-a facut victime.
Sus In jos
Sahara
Membru activ
Membru activ

MesajSubiect: Re: Povesti amestecate    Mier Noi 30, 2011 9:25 pm

Inceputul
Ironic, nu ?Sa fi ucis de persoana pe care ai iubito...
Eu sunt Marra.Aveam 19 ani si un viitor in fata, dar...Eh, s-a intamplat ca soarta sa-mi stea in potriva.
Nu pot spune ca n-am iubit, dar iubirea e cea care m-a ajutata sa ajung unde am ajuns si sa fiu ce n-am fost.
In 1996 cred, m-am indragostit.Era un tip superb si bogat.De unde era sa stiu ca era un criminal?Parintii mi-au spus ca nu-i de nasul meu. De-as putea sa le mai aud o singura data vocea.
Inevitabil, intr-un tarziu am aflat si eu ca "my lover" mi-a ucis sora. A fost molestat sexual inainte de asta si strangulata cu cablul de la uscatorul de par.Nimic mai sadic decat sa vi acasa si sa-ti vezi sora mai mare, dezbracata, cu un cablu in jurul gatului.
Si de-ar fi fost totul...
Dupa circa 3 zile, tot intr-un mod "subit" binenteles, mi-am gasit parintii morti.Mama a fost impuscata in cap, iar tata avea un cutit infipt in spate. Cum se cuvine, politia era peste tot(binenteles, fara nici un folos, pentru ca oricum n-avea sa afle cine i-a omorat).
Eu, melancolica din fire, si cu astfel de tragedie pe umeri, mi-am varsat amarul pe umarul prietenului meu.
Chipurile ca sa ma inveselesc, m-a chemat la el sa ne uitam la un film.De unde era sa stiu ca va fi ultimul meu film?M-a "momit" cu popcorn si sucuri, ca pe copii mici, iar eu la cat de dezorientata eram, n-am putut rezista.
In mijlocul filmului, m-am ridicat sa ma duc la baie. Lumina era slaba, iar eu m-am clatit cu apa pe fata. Cand mi-am ridicat privirea, in oglinda l-am vazut pe el, fara tricou si cu pantalonii erau descheiati. Statea in tocul usii cu o privire complet seducatoare.Imaginati-va un tip, cu un corp sculptat, parul valvoi si un cutit de bucatarie in mana.
M-am intor intr-o secunda cu fata la el, si s-a apropiat de mine.Inima imi batea puternic, iar el m-a luat in brate. Ma mangaia usor, incercand sa ma dezbrace, dar putinul respect pe care il aveam pentru parintii mei, proaspat decedati, m-a oprit sa fac asta.L-am impins, dar n-am putut accepta un "nu". A venit inspre mine, mi-a imobilizat mainile la spate si m-a sarutat cu forta.Acela a fost ultimul meu sarut.Vazand ca ma opun, n-a mai avut rabdar si m-a injunghiat.O durere arzatoare, mi-a strapuns pieptul.De atunci nu-mi mai amintesc nimic.

Sfarsitul
El s-a mutat, si nimeni nu mai stie nimic de el, poate a fost chiar arestat, cine stie.
In apartamentul acela s-a mutat o familie, doi tineri casatoriti. Femeia era gravida. Nu stiu ce m-a trezit, dar cand i-am vazut fara barbatului m-a cuprins o furie nestapanita. Mai tarziu am realizat ca, doar cu ajutorul unui gand pot face aproape orice.Am izbit cestile de cafea de pereti, iar viitoarea mamica era cat pe ce sa se taie.
Eu o uram, aveam stupida impresie ca acel barbat era "my killer", inainte de a facea ce a facut, si ma insela.
Timp de 2 luni, zi de zi, incercam sa-i omor.Aveam o inclinatie sadica spre ai face sa sufere. Imi facea o teribila place sa-i vad ca plang, ca se cearta, asta ma alimenta.
Intr-o seara, cand cei sotia s-a dus la culcare, barbatul a ramas la parter. Il priveam nespus de incantat, stiind ca va urma ceva. A luat cutitul de bucatarie si s-a dus la etaj.Sotia sa dormea adanc.Fara nici o veste i-a infipt cutitul in burta.I s-au bulbucat ochii, si asa si-a dat ultima suflare.
Dupa ce a facut ce a facut, s-a ghemuit landa pat. Sitoaie de lacrimi ii umplura fata, dar nu suficiente pentru a complexa raurile de sange care se strecurau domol din pat.
M-am apropiat de el, si fara sa-mi dau seama ca ma vede si ma aude, l-am intrebar "De ce?". A facut o fata de mort, si nu mi-a raspuns.Brusc mi-am amintit de ce am patit, si m-a invaluit o ura cum rar intalnesti. I-am ridicat cutitul i l-am infip in inima. Doar asa am reusit sa-mi stapanesc furia.
De atunci am plecat din apartament. Inca imi caut iubitul...poate ca este chiar al tau.

@Prima poveste de groaza pe care am scris-o xD
Sus In jos
Sahara
Membru activ
Membru activ

ra o data o fetita pe nume Miruna careia ii murise de curand mama.ea locuia intrun apartament impreuna
cu tatal ei si cu sotia acestuia.
Din ziua in care mama ei nu a mai fost fetita si-a petrecu mai tot timpul in cimintir...tatal ei incerca
sa o convinga sa mearga si ea impreuna cu prietenii ei prin parc,sa se mai relaxeze,fetita nici nu vroia
auda.A auzit ea pe la televizor despre unele metode de comunicat cu sufletele mortilor,si de atunci a
inceput sa fie pasionata de spiritism.A aflat despre un instument numit ouija.Pa ouija este des folosita
pentru a comunica cu spiritele dar nu multa lume stie ca daca nu esti profesionis poti chema demoni,nici
Miruna nu stia acest lucru asa ca a reusit sa faca rost de acest instrument fara macar sa stie ce va urma
.Timp de 4 zile fetita a incercat incontinuu sa contacteze spiritul mamei ei.Dupa a 4a zi,dezamagita de esec
a renuntat.In noaptea urmatoare nu a putut sa doarma deloc deoarece vecinii de deasupra ei toata noaptea au
facut galagie.De dimineata tatal ei a trimis-o pana la magazin.In fata blocului s-a intalnit cu fetita vecinilor
de care locuiau in apartamentul de deasupra.Miruna a rugat-o frumos pe vecina ei sa nu mai faca galagie noapte
.Fetitza i-a explicat Mirunei k ea abia astazi de dimineata s-a intors de la bunici,si a stat la bunici o saptamana.
Miruna uimita si-a continuat drumul.La un moment dat a auzit un miorlait.S-a uitat si spate si a vazut o pisica neagra
cu ochii rosii insangerati...fetita a realizat k pisica o urmarise tot drumul.Sa intors spre pisica incercand sa o
atinga si pisica a disparut...Miruna si-a continuat drumul linistita.La un moment dat a inceput sa auda niste voci
inricosatoare care au intrebato dak vrea sa fie din nou alaturi de mama ei,,fetita bine inteles ca a spus ca vrea si de
atunci a inceput sa faca exact ce spuneau vocile...A inceput sa faca tot felul de ritualuri sataniste...a inceputapoi
sa omoare animale si mai tarziu si-a omorat colega de clasa..peste vreo 3 zile s-a lasat de scoala si sa apucat de furat.
Deja era prea tarziu cand sia dat seama k a facut o mare greseala,toata lumea o ura,ea a inceput sa vorbeaca in alta limba ciudata,
ERA PREA TARZIU !!atunci toti siau dat seama ca fetita era posedata..un preot a incercat sa o exorcizeze dar nici ea nu vroia
ca demonul sa plece din corpul ei crezand ca daca il va asculta va ajunge la mama ei.Nu a durat mai mult de 4 zile pana cand
fetita a fugit de acasa...oamenii disperati au inceput sa o caute peste tot...peste doar o saptamana a fost gasit trupul neinsufletit
al micutei...se pare ca aceasta a murit in chinuri groaznice...mai intai sia zmuls singura pielea de pe maini apoi s-a taiat pe tot
corpus scotandusi organele mai ne insemnate apoi sia zmuls limba si sia scos ochii si a sfarsit prin explozia vaselor de sange.Dar
se pare ca sufletul fetitei a ajuns unde sia dorit,la mama ei....e incredibil cat poate indura un copil pentru o persoana pe care
o iubeste.
Sus In jos
Sahara
Membru activ
Membru activ

ra într-o zi frumoasă de vară.Eu într-o zi cu prietena mea Georgiana am mers la o prietenă pe nume Silvia.Ea locuia într-un bloc la etaju- 3.Părinţii fetei plecaseră la munte.Eu Silvia şi Georgiana ne jucam la calculator şi dintr-o dată se aud nişte zgomote la usă.
Noi ne-am speriat foarte tare şi am mers în altă cameră unde ne-am apucat să citim.La fereastră s-a văzut o umbră.Silvia ne-a atras atenţia şi am fugit în baie.Lumina băii s-a stins iar apa de la chiuvetă a început să curgă şi s-a văzut o mână albă care ieşea d-acolo.Noi am luat-o la fugă sa ieşim,dar toate uşile erau încuiate.Nu ştiam unde suntem deoarece toată casa se întunecase.
Eu cu Georgiana am propus să ieşim pe geamu- de la baie. În calea noastră a ieşit o fantomă albă .Noi am ajuns la cimitir unde ne-am ascuns după un sicriu, iar fantoma se apropia din ce în ce mai mult de noi. Eu cu Georgiana am fugit iar Silvia s-a împiedicat şi a căzut.Fata simţea ca mâna fantomei o stragea de gât din ce în ce mai tare.
Eu am întrebat-o pe georgiana:
- Da-...unde e Silvia?
- Păi nuştiu...sper că nu a prins-o fantoma!
- Hai să ne întoarcem ănapoi so căutăm!
Noi ne-am întors înapoi so căutăm pe Silvia.Am mers ce am mers şi am dat peste fată care era lesinată jos si plină de sânge.
Noi am mers la cea mai apropiată casă de unde am luat un pahar de apă şi am stropit-o pe fată şi am şters-o de sânge.Eu Georgiana şi Silvia am plecat acasă.
Când am ajuns părinţii ei dormeau. Noi ne-am dus în cameră şi ne-am culcat.Peste câteva ore cleanţa uşii se auzea mişcându-se cu forţî.Noi ne-am speriat.
Erau părinţii fetei care o căutaseră prin toată casa.Silvia a fost bucuroasă că a ajuns teafără acasă.Părinşii ei au propus ca Eu Georgiana şi Sivia să fim toate cele mai bune prietene.Noi am fost de acord şi ne-am dus să ne culcăm din nou după foarte multe peripeţii.
A fost o zi foarte înfricosătoare pentru Silvia!
Sus In jos
Sahara
Membru activ
Membru activ

MesajSubiect: Re: Povesti amestecate    Mier Noi 30, 2011 9:26 pm

Intr-o noapte ,o fata pe nume Laria a trebuit sa ramana singura acasa,parintii ei fiind plecati la prieteni pentru a sarbatori aniversarea unui amic.
Laria era o fetita de sapte ani foarte draguta si prietenoasa.Avea parul brunet-deschis si ochii de un albastru marin.Ea era foarte talentata la pictura si desen. Laria avea niste creatii foarte vesele ,cum de fel, ea era o persoana bine dispusa.
Dupa ce parintii ei plecasera, fata incuie usa si geamurile iar apoi ,se duse in camera ei de la etaj sa se uite la televizor. Dintr-o data televizorul se stinse. . Fata incerca sa-l reaprinda dar nu reusi. Atunci s-a hotarat sa mearga in patul ei si sa citeasca o carte. Aprinse veioza colorata de langa patul ei si incepu sa citeasca. Dintr-o data se auzira niste batai in geam dar fata nu le dadu atentie fiind foarte ocupata in a citi noua poveste. Insa bataile insistara ,facand zgomot din ce in ce mai tare si fereastra se deschise cu un sunet infiorator. Fata speriata s-a dus sa inchida geamul si cand l-a inchis de el s-a lipit o fata ciudata. Chipul fetei era alb ca varul iar ea radea diabolic uitandu-se drept in ochii infricosati si tulburati ai Lariei si fortand incuietoarea geamului.Laria a tipat de spaima si s-a ascuns sub patura tremurand si murmurand:’’Pleaca!’’, ‘’Pleaca!’’. Insa fata de la geam a auzit-o si a inceput sa vorbeasca pe un ton diabolic:’’Nu voi pleca!’’,’’Ha ha ha!’’. Cuvintele fetei rasunau in urechea Lariei. Dintr-o data bataile se oprira si in casa se asternu o liniste de mormant. Insa linistea trecu ca o clipa si deodata pasi se auzira urcand spre etaj. Laria stia ca fata vine dupa ea si s-a dus si si-a incuiat usa camerei. Pasii se auzeau din ce in ce mai aproape si cu fiecare pas frica din inima Lariei crestea si crestea………….. Cand pasii au ajuns in dreptul dormitorului Lariei , s-au oprit si o secunda mai incolo clanta incepu sa se miste cu multa forta. Inca o smucire a clantei……………Usa se deschide!O mana alba o impinge si scartaitul tulbura inima Lariei. Din pragul usii apare o silueta alba cu un par negru , ochi rautaciosi si zambet infiorator. Se apropie de patul Lariei si trase plapuma de pe fata impietrita de frica.Laria simtea cum mainile reci ale fetei o strangeau de gat incet , incet…….Dupa o clipa de gandire Laria se ridica iar chipul fetei era plin de sange si acum era si mai infiorator dar Laria , cuprinsa toata de un fior, a reusit sa isi adune curajul si a trecut prin fata diabolica. Atunci Laria si-a dat seama ca fata era o fantoma dar nu a stat sa vada ce se intampla si a luat-o la fuga prin holul intunecat al casei . In camerile in care intra vedea chipul groaznic al fantomei si cum intindea mana alba sa o apuce .Cand se uita in oglida fantoma o urmarea si cand sa o prinda, Laria reusea sa scape.In spatele ei parca simtea degetele fantomei reci incercand din rasputeri sa o prinda . Cand Laria a ajuns la scari,vrand sa iasa din casa,s-a impiedicat de o treapta si a cazut. Incerca sa se ridice cat mai repede ,in ciuda loviturii, dar a fost prea tarziu . Fantoma o prinse de glezna si o strangea din ce in ce mai tare. Victima urla de durere si cu ultimele puteri a incercat sa se elibereze din stransoare.Cand a ajuns la usa era incuiata iar cheile erau la etaj .Disperata, Laria a alergat spre bucatarie incercand sa ia ceva cu care sa se apere. Din sertar a luat un cutit si l-a indreptat spre fantoma..Cand fantoma a mai facut un pas fata a aruncat cutitul catre ea .Cutitul trecu prin fantoma si aceasta s-a ridicat in aer si a inceput sa rada diabolic deasupra fetei care lesinase.Dintr-o data usa se deschise si parintii Lariei au venit . Fantoma a disparut si parintii si-au gasit fata lesinata.Acestia au stropit-o cu apa iar ea si-a revenit.Laria a vrut sa spuna ce s-a intamplat dar a vazut fantoma la geam si a tacut..Laria a spus ca a avut doar un cosmar si s-a dus sa se culce desi nu a putut dormi deloc. Fantoma numai revenise.In urmatoarea zi Laria s-a dus la scoala si i-a povestit prietenei ei ce se intampla.Cele doua fete au hotarat sa se intalneaca la casa Lariei si sa alunge fantoma.Cand au ajuns s-au dus in dormitorul ei sa se joace, asteptand fantoma.Parintii Lariei dormeau inca dupa o zi grea de munca si petrecerea amicului lor.Cand orologiul batu miezul noptii rasul diabolic al fantomei se auzi din nou. Fetele erau precaute ,una statea la geam si cealalta la usa insa nimeni si nimic nu dadu semne ca ar vrea sa intre.Deodata usa sifonierului Lariei se deschise cu putere iar glasurile fetelor erau impietrite de frica.Fantoma se vazu in sifonier cu acelasi chip groaznic.Fantoma se ridica in aer si intra in prietena Lariei ,posedand-o.Laria era speriata de moarte si deodata a vazut cum chipul prietenei ei se schimba , se face palid si plin de sange iar mainile se fac albe si reci ,ca ale fantomei.Fantoma o prinse din nou de gat pe Laria iar fata , disperata,descuie usa dormitorului si alerga in baie si se incuie acolo.Un moment a fost liniste dar dupa aceea din robinet si din cada a inceput sa tasneasca sange.Laria se sperie si iesi din baie in hol unde totul parea normal. Deodata , Laria simtii cum ii curge ceva pe umar, se uita pe tavan si isi vazu prietena moarta, agatata de tavan .Sangele ei curgea pe umarul Lariei. Laria fugi in camera parintilor ei si acestia disparusera insa fantoma aparu drept in fata Lariei cu chipul ei fioros si cu ranjetul diabolic.Laria tipa dar nimeni nu o putu auzi .Fata disperata fugi la parter dar usa era incuiata iar cheile erau la parintii ei si parintii ei nu mai erau. Laria isi lua avant si sari prin geam.Bucatile ascutite o ranira si sangele i se prelingea pe haine si pe iarba. Vazuta afara din casa,Laria incepu sa fuga si fantoma o urmarea.Cand trecea pe langa felinare, acestea palpaiau si se stingeau lasand totul in intuneric.Fata inspaimantata pana in adancul sufletului,incerca sa urle,dar ceva parca o apasa pe corzile vocale si nu putea vorbi.Alerga si alerga pana cand cazu la pamant, sfasiata de puteri.Incerca sa ridice o data privirea si sa vada fantoma dar fantoma disparuse si soarele isi arata primele raze.Atunci Laria si-a dat seama ca fantoma dispare cand soarele rasare si reapare cand se lasa intunericul.
Fata nu se mai putea intoarce in casa fiindca parintii ei nu mai erau si casa era o inchisoarea a spaimei.Atunci Laria se decise sa cerseasca , fiind prea mica sa isi ia o slujba .Se gandea in mintea ei ca probabil cuiva I se va face mila de ea si o va lua acasa .Laria se aseza la coltul unei strazi , cu hainele murdare iar ea foarte obosita se sprijini de zidul rece al cladirii din spatele ei dar nu putu dormi si s-a gandit sa inceapa sa cerseasca.Fata intindea mana ranita spre fiecare calator ,dar toti o priveau cu frica si dispret de parca ar sti ca o fantoma o urmarea si chinuia.Fata se uita des la soare si parca se ruga la el sa nu apuna.Mai spre seara o doamna imbracata in negru cu fata acoperita tot de o gluga neagra se opri langa fata .Laria se gandea ca femeia era nefericita ca si ea dar dintr-o data privirea ii zbura la soare si vazu cum ultima raza paleste si lasa cerul decat cu o roseata care in scurt timp disparu si lasa cerul intunecat.Laria se uita din nou la doamna si observa cum isi da gluga jos si sub aceasta ,fata recunoscu chipul palid si plin de sange al fantomei si ochii ei negri.De sub buzele vinetii ala fantomei s-au auzit niste cuvinte murmurate:’’Ultima ta noapte , fetit-o!’’.Laria se sperie ingrozitor si chipul ei se albi la fel ca al fantomei si incepu sa fuga dar fantoma o zgarie pa spate. Sangele curgea in siroaie dar fata continua cu greu sa mearga si deodata , langa un cimitr,se opri si cazu .Se intoarse si vazu fantoma cum venea spre ea incet,incet,pe dara de sange cu zambetul ei diabolic pe fata. Laria tresari ,se ridica si incepu sa alerge din nou. Atunci se auzi cum fantoma porneste cu putere in zbor , lasand in urma ei zgomotul vantului.Se indrepta spre fata si o apuca de glezna. O tari in cimitir si o aseza pe o movila de pamant.Laria ridica privirea, desi simtea ca va regreta.Vazu fantoma cum se baga in pamant si dispare.Laria era incredibil de bucuroasa insa deodata pamantul de sub ea se cutremura si o mana osoasa o apuca de brat si o alta mana o apuca de celalalt brat.Mainile stransera din ce in ce mai tare pana cand din bratele Lariei iesi cu putere sange si fata urla de durere si tipatul ei se auzi adanc in noapte.Fata nu stia ce o trage dar auzi un ras malefic si stiu ca fantoma o tragea si aceasta radea malefic pana cand a bagat-o pe Laria in pamant iar apoi se ridica si vazu cum spiritul fetei paraseste trupul .Un zambet de satisfactie se ivi pe chipul palid al fantomei si disparu in aer ,in cautare de noi victime.
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Povesti amestecate    Astazi la 3:54 pm

Sus In jos

Povesti amestecate
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
 Subiecte similare
-
» Povesti la ceas de seara
» Povesti la ceas de seara
» Lectii de viata sau povesti cu talc