AcasaPortalSiteInregistrareConectare
Rog toti membri care se inregistreaza sa se prezinte pentru ai putea cunoaste si noi

Distribuiti | 

Shrek şi Harry Potter vin la Bucureşti

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Misteriosgirl
Fondator
Fondator

Varsta : 22
Status : Arges

MesajSubiect: Shrek şi Harry Potter vin la Bucureşti   Joi Ian 05, 2012 6:32 am

Bucureştenii îi vor putea vedea pe Shrek şi pe Harry Potter, în mărime naturală, dar nu în carne şi oase, ci în ceară. O serie de figurine de ceară va fi expusă la Muzeul Naţional de Geologie din Bucureşti începând de joi, de la ora 11:00 şi până în 8 februarie.
Expoziţia, intitulată “Mit, ficţiune şi realitate”, vine de la Sankt Petersburg şi include, pe lângă personaje din filme de ficţiune şi personaje din bogata mitologie greacă. Muzeul figurilor de ceară de la Sankt Petersburg este al doilea cel mai mare din lume, cu o colecţie de peste 1.500 de exponate şi este specializat în expoziţii itinerante.
Piesele sale, organizate pe aproximativ 40 de expoziţii cu câte 25-30 de figuri de ceară, călătoresc peste tot prin lume. Ideea înfiinţări aceastui muzeu i-a aparţinut Ţarului Petru I Cel Mare, după ce a vizitat în 1705 un muzeu din Olanda cu busturi ale celebrităţilor din acea perioadă. Ţarul a introdus meseria sculptării în ceară în Rusia, aducându-l pe sculptorul italian Carlo Bartolomeo Rastrelli, care a pus baza şcolii rusesti de figuri de ceară.
Sus In jos
http://hindiforever.myfreeforum.ro
Dyzu:X
Designer
Designer

Varsta : 25

MesajSubiect: Re: Shrek şi Harry Potter vin la Bucureşti   Dum Ian 22, 2012 4:58 am

ce titlu tare si cand citesti iti dai seama cai pacaleala buna poanta

Sus In jos
Misteriosgirl
Fondator
Fondator

Varsta : 22
Status : Arges

MesajSubiect: Re: Shrek şi Harry Potter vin la Bucureşti   Dum Ian 22, 2012 5:39 am

asa e

[/URL]
Sus In jos
http://hindiforever.myfreeforum.ro
Dyzu:X
Designer
Designer

Varsta : 25

MesajSubiect: Re: Shrek şi Harry Potter vin la Bucureşti   Mar Ian 24, 2012 7:07 am

se joaca cu noi hmm numi place

Sus In jos
Andrushka
Partener
Partener

Varsta : 20
Status : Iasi

MesajSubiect: Re: Shrek şi Harry Potter vin la Bucureşti   Lun Ian 30, 2012 10:29 am

Ce chestie,chiar ma gandeam daca chiar vin.Oricum nu-mi place nici Shrek si nici Harry Potter

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Shrek şi Harry Potter vin la Bucureşti   Astazi la 3:59 pm

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: News , Actors & TV :: Stirile Lumii :: Stiri adunate din lume-
Mergi direct la: