AcasaPortalSiteInregistrareConectare
Rog toti membri care se inregistreaza sa se prezinte pentru ai putea cunoaste si noi

Distribuiti | 

Cele mai bune filme din anul trecut, adunate la Best Film Fest

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Misteriosgirl
Fondator
Fondator

Varsta : 22
Status : Arges

MesajSubiect: Cele mai bune filme din anul trecut, adunate la Best Film Fest   Lun Ian 09, 2012 6:34 am

imp de trei săptămâni, cea de-a 12-a ediţie a Best Film Fest, va duce o selecţie cu cele mai bune filme din 2011 la Bucureşti, Drăgăşani şi Vaslui. Evenimentul va începe în 27 ianuarie la Bucureşti, la Cinema Studio şi Sala Union a Cinematecii Române, continuând până în 2 februarie. Apoi, Best Film Fest se va muta la Drăgăşani, unde proiecţiile de filme vor avea loc la EuroCinema, din 3 în 9 februarie şi apoi în Vaslui, la EuroCinema Silver Mall, din 10 în 16 februarie.
Cele mai bune filme vor fi votate până în 10 ianuarie de critici de film şi jurnalişti din România, de pe lista cu cele 167 de filme lansate anul trecut în cinematografele din ţară. Filmele româneşti lansate la cinema în 2011 au fost în număr de 19: documentarul “Două lumi în muzică” de Radu Gabrea, drama “Umilinţa”, comedia “Bună! Ce faci?”, “Aurora” de Cristi Puiu, comediile “La bani, la cap, la oase” şi “Naşa”, dramele “Periferic“, “Copilăria lui Icar”, “Viaţa mea sexuală”, “Ursul” regizat de Dan Chişu, “Mănuşi roşii”, “Tanti”, “Principii de viaţă” de Constantin Popescu, “Loverboy“, animaţia “Crulic – drumul spre dincolo” de Anca Damian, “Din dragoste cu cele mai bune intenţii” de Adrian Sitaru, “Ceva bun de la viaţă”, “Liceenii, în 53 de ore şi ceva” şi drama “Dacă bobul nu moare”. Dintre cele româneşti, alegerea mea personală e filmul lui Adrian Sitaru. Spuneţi-ne în comentarii ce filme din 2011 aţi pune pe lista celor mai bune.

[/URL]
Sus In jos
http://hindiforever.myfreeforum.ro

Cele mai bune filme din anul trecut, adunate la Best Film Fest
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Ce masina de cusut recomandati ?(1)
» Accesorii pentru tricotat
» Pietele cele mai bune
» Gogosi bune, bune