AcasaPortalSiteInregistrareConectare
Rog toti membri care se inregistreaza sa se prezinte pentru ai putea cunoaste si noi

Distribuiti | 

Jessica Chastain a zburat la Paris pentru Isabelle Huppert

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Misteriosgirl
Fondator
Fondator

Varsta : 22
Status : Arges

MesajSubiect: Jessica Chastain a zburat la Paris pentru Isabelle Huppert   Lun Ian 09, 2012 7:29 am

Jessica Chastain e actriţa care a avut poate cel mai bun an profesional de la Hollywood în 2011, cu apariţia în distribuţia a cinci filme apreciate de critici: “Take Shelter“, “Coriolanus”, “The Tree of Life“, “Wilde Salome” şi “The Help“. Cariera ei a explodat pur şi simplu anul trecut, dar şi-a păstrat modestia şi e la fel de entuziasmată să cunoască vedete, cum ar fi un om care n-a păşit pe multe covoare roşii şi nu a luat premii. Jessica Chastain şi-a dorit foarte mult să o întâlnească pe cea care i-a fost model în carieră, actriţa franceză Isabelle Huppert. Prin urmare i-a scris un mail franţuzoaicei în care îi propunea o întâlnire. Isabelle Huppert a răspuns pozitiv şi a invitat-o pe Chastain la cină, aşa că cea din urmă a luat avionul şi a mers la Paris, unde a şi văzut un spectacol de teatru cu Huppert.

“Ea apărea în spectacolul “Hedda Gabler” pe scena din Paris şi am întrebat-o dacă am putea cina împreună. Am avut emoţii tare mari şi eram complet intimidată, dar am zburat cu avionul până acolo, am văzut piesa de teatru… a fost una dintre cele mai plăcute cine din viaţa mea. Am vorbit ca nebunele, iar acum sper că vom rămâne prietene… Întotdeauna am fost obsedată de ea şi îmi doresc să am o carieră asemănătoare”, a spus Jessica Chastain pentru THR.
* Spectacolul de teatru “Hedda Gabler” în care Isabelle Huppert joacă la Paris, poate fi văzut şi la Cluj, la Teatrul Maghiar de Stat, unde regizorul Andrei Şerban a montat propria versiune. Premiera piesei “Hedda Gabler” la Cluj e în 24 ianuarie, iar detalii despre program găsiţi aici.
Cel mai recent film în care a putut fi văzută Isabelle Huppert în România e “My Little Princess“, regizat de Ionesco, pe baza copilăriei sale. Regizoarea de origine română şi-a pus în film propria experienţă de viaţă, ea fiind cel mai tânăr model ce a apărut într-un pictorial nud în revista Playboy, pe când avea numai 11 ani. Eva Ionesco a ajuns la această performanţă din cauza mamei sale, fotografa franco-româncă Irina Ionesco, aceea care a început să-şi imortalizeze fetiţa în ipostaze provocatoare şi cu tentă sexuală încă de când Eva avea 5 ani. Pe parcurs, Eva Ionesco a devenit muza mediului artistic de la Paris, dar aceste experienţe au fost trauamtice pentru ea. Personajul fotografei Irina Ionesco, care în film poartă numele Hanah Giurgiu, e jucat de Isabelle Hupert, iar al fiicei – Violetta Giurgiu – de Anamaria Vartolomei.
Isabelle Huppert a luat anul trecut trofeul pentru întreaga carieră la Festivalul de Film de la Stockholm, în Suedia şi premiul pentru întreaga carieră la Festivalul de Film de la Locarno, Elveţia.

[/URL]
Sus In jos
http://hindiforever.myfreeforum.ro
alexa2
Membru activ
Membru activ

Varsta : 16
Status : Republica Moldova orasul Chisinau

MesajSubiect: Re: Jessica Chastain a zburat la Paris pentru Isabelle Huppert   Dum Ian 22, 2012 4:28 am

wow
Sus In jos

Jessica Chastain a zburat la Paris pentru Isabelle Huppert
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Poezii pentru copii
» Conserve pentru iarna (2)
» Schite pentru goblene
» Produse crosetate, decoratiuni pentru casa
» Link-uri utile catre tipare, pentru copii