AcasaPortalSiteInregistrareConectare
Rog toti membri care se inregistreaza sa se prezinte pentru ai putea cunoaste si noi

Distribuiti | 

Sanatatea din cirese si capsuni

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Misteriosgirl
Fondator
Fondator

Varsta : 22
Status : Arges

MesajSubiect: Sanatatea din cirese si capsuni   Mier Mai 18, 2011 7:50 am

Pe langa calitatile depurative si remineralizante, in cirese au fost descoperiti antioxidanti puternici care fac din ele un dusman indiscutabil al cancerului. In plus, au un bogat continut de provitamina A, care creste acuitatea vizuala si intretine intr-o stare buna tegumentele si mucoasele. Ciresele au actiune antiinfectioasa, crescand capacitatea organismului de aparare in fata infectiilor.

Cura de cirese

Vreme de doua zile pe saptamana se mananca exclusiv cirese. Sarace in calorii, ajuta si la scaderea in greutate.

Este recomandata in - obezitate, afectiuni hepatice, guta, reumatism, litiaza urinara si biliara, constipatie, oboseala cronica, regenerarea tesuturilor.
Sus In jos
http://hindiforever.myfreeforum.ro
Misteriosgirl
Fondator
Fondator

MesajSubiect: Re: Sanatatea din cirese si capsuni   Mier Mai 18, 2011 7:50 am

Cocteiluri pline de vitamine

Suc de cirese si mere - este un diuretic de exceptie si nu numai. Este indicat in anemie si demineralizare, dar este bun si pentru pofta de mancare excesiva. Tonifica musculatura si inlatura astenia fizica si intelectuala daca beti cateva pahare de suc pe zi.

Suc de cirese si portocale - fluidifica sangele si are un efect tonic exceptional, de asemenea, protejeaza vasele sanguine.

Suc de cirese si morcovi - recomandat in anemie si gastrita, actioneaza si impotriva diareei si a afectiunilor hepatobiliare. Pentru ca ciresele si morcovii contin provitamina A, este foarte bun pentru recapatarea acuitatii vizuale.
Sus In jos
Misteriosgirl
Fondator
Fondator

Cura de capsuni

Bogate in vitamine si minerale, capsunile tonifica organismul, incetinind procesul de imbataranire. Vitamina K ajuta la reglarea functiilor hepatice. Mancati 200-500g de capsuni in fiecare zi, vreme de o saptamana sau doua, dimineata.

Este recomandata in - tuberculoza pulmonara, anemie, hepatita si insuficienta hepatica, hipertensiune arteriala, afectiuni renale - favorizeaza eliminarea acidului uric si a toxinelor, oxiuraza, guta si varice, intoxicatie cu alcool si tutun, diabet - vitamina E este un bun hipoglicemiant.
Sus In jos
Misteriosgirl
Fondator
Fondator

Cocteiluri pline de vitamine

Suc de capsuni si grapefruit - consumati-l de regula dimineata pentru a va bucura de numarul mare de vitamine pe care il contine si care va va asigura portia de energie necesara pentru intreaga zi.

Suc de capsuni si lamaie - protejeaza inima si ajuta la regenerarea celulara. Il puteti dilua cu putina apa minerala si indulci cu miere de albine. Beti dimineata un pahar pe stomacul gol si doua de-a lungul zilei, dupa masa.
Sus In jos
Alexutza
Membru activ
Membru activ

Varsta : 16

MesajSubiect: Re: Sanatatea din cirese si capsuni   Vin Noi 18, 2011 6:30 am

interesant ms sys..mie ciar imi plac capsunile si ciresele sunt gustoase
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Sanatatea din cirese si capsuni   Astazi la 6:22 pm

Sus In jos