AcasaPortalSiteInregistrareConectare
Rog toti membri care se inregistreaza sa se prezinte pentru ai putea cunoaste si noi

Distribuiti | 

Tema 2: Mesajul trasmis indirect

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Dely
Membru activ
Membru activ

Varsta : 23
Status : oriunde...

14022012
MesajTema 2: Mesajul trasmis indirect

Hello,dragii mei! Azi am o noua tema de discutie pentru voi: Care considerati ca este mesajul indirect trasmis de muzica indiana?

Cu toii, probabil suntem fani India sau fani Muzica Hindi. Asculta cel putin o data pe saptamana o melodie indiana, insa aceasta placere sau relaxare data de aceasta muzica trebuie oarecum justificata.
Dupa cum stim majoritatea filmelor indiene au cel putin 2 melodi diferite, cu scene deosebite...dar totusi care este mesajul trasmis de aceasta muzica?Si care este cel pe care il primim noi?
Va astept raspunsurile!
Sus In jos

Subiecte similare

-
» Poveste fara sfarsit...
» Lumanari si suporturi de lumanari
» La multi ani mamici (3)
» Provocare 2 : Recicleaza un tub de hartie
» Idei de craft pe tema primaverii!
Distribuie acest articol pe: Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

Tema 2: Mesajul trasmis indirect :: Comentarii

Re: Tema 2: Mesajul trasmis indirect
Mesaj la data de Mier Feb 15, 2012 3:16 am Scris de roxiroxgirl
eu ascult muzica indiana aproape in fiecare zi si pot spune ca muzica asta ma linisteste, ma face sa uit de toate grijile si problemele
Mesaj la data de Mier Feb 15, 2012 5:39 am Scris de Myha
eu cam 80% din muzica pe care o ascult este indiana si in cazul meu are mai mule efecte, ma binedispune, ma linisteste, ma ajua sa invat iar ceea ce prieste mesajul pe care il transmite asa depinde de melodia pe care o asculti pentru ca in majoriatea pieselor se gasesc cuvintet religioase plus ca atat rimul cat si versurile(chiar daca nu stii ce spun) sunt usor de retinut si iti raman in minte mult dupa ce ai asculta melodia
Mesaj la data de Mier Feb 15, 2012 9:03 am Scris de Dyzu:X
nus fan muzica hindi ;)) ascult odata la 5 zile cam asa da totusi cand ascult se transmite o energie pozitiva o stare de bine vb lu suri de liniste interioara e f linistitoare pacat ca nu prea intelegem versurile ;)) si doar tonalitatea melodiei ee da e bn si asa ;).
Mesaj la data de Mar Feb 21, 2012 4:54 am Scris de Alexutza
eu 75% ascult muzica usoara si 25%indiana si nu imi plk manelele
Mesaj la data de Lun Apr 02, 2012 12:27 pm Scris de alexa2
muzica e totul pentru mine si 99% ascult muzica indiana....ea imi inspira creativitate
Mesaj Astazi la 8:32 am Scris de Continut sponsorizat

Tema 2: Mesajul trasmis indirect

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Blogurile forumului/Forum's blogs :: Blog Tematic-
Mergi direct la: