AcasaPortalSiteInregistrareConectare
Rog toti membri care se inregistreaza sa se prezinte pentru ai putea cunoaste si noi

Distribuiti | 

Tema 5: Prietenia cu un/o ex

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Dely
Membru activ
Membru activ

Varsta : 23
Status : oriunde...

19022012
MesajTema 5: Prietenia cu un/o ex

Ca tot am vorbit de iubire...si tot am trecut de 2 sarbatori legate de acest sentiment, am o noua tema pentru voi.
Ati fost impreuna cu cineva, cateva zile, saptamani, luni sau ani, insa ceva nu merge bine tu sau el/ea hotaraste sa puna punct acestei povesti frumoase de iubire. Si cum nimic nu poate fi mai "minunat", caci asa se intampla intotdeauna tu sau el/ea (de obicei cel ce pune capat , logic) termina ce are de spus cu fraza "hai sa ramanem amici"!
Se spune ca cel ce ia decizia ca relatia sa ia sfarsit termina mereu relatia cu aceasta fraza pentru ca in constiinta sa nu doreste sa se simta vinovata ca a zis "pa" dupa un timp celui/celei cu care a impartit bune si rele, asa ca ii zice sa ramana amici...desigur uneori nu este pe bune..dar totusi o zice ca sa arate ca e bun(a) asa cum el/ea o cunostea.
Totusi, intrebarea mea este poti/ puteti voi sa ramaneti amici/prieteni buni cu o/un fost(a) prienten(a) dupa o poveste de iubire?Poti sa uiti totul intr-o clipa si sa vorbesti cu el/ea ca si cum ai vb cu un/o frate/sora?
Sus In jos

Subiecte similare

-
» Poveste fara sfarsit...
» Lumanari si suporturi de lumanari
» Provocare 2 : Recicleaza un tub de hartie
» Idei de craft pe tema primaverii!
» Provocare croitorie 29 -Decoratiuni pentru casă / Articole vestimentare/ Jucării- Tema Săbătorilor de iarnă
Distribuie acest articol pe: Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

Tema 5: Prietenia cu un/o ex :: Comentarii

Re: Tema 5: Prietenia cu un/o ex
Mesaj la data de Lun Apr 02, 2012 12:33 pm Scris de alexa2
Jur ca nu ar parea ridicol

Tema 5: Prietenia cu un/o ex

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Blogurile forumului/Forum's blogs :: Blog Tematic-
Mergi direct la: