AcasaPortalSiteInregistrareConectare
Rog toti membri care se inregistreaza sa se prezinte pentru ai putea cunoaste si noi

Distribuiti | 

Femei sterilizate ilegal, pe camp, in India

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Anda
Membru nou
Membru nou

MesajSubiect: Femei sterilizate ilegal, pe camp, in India   Dum Apr 22, 2012 4:57 am

Trei barbati din statul indian Bihar au fost arestati dupa ce s-au dat drept medici si au facut, in doua ore, operatii de sterilizare pentru 53 de femei.

Potrivit autoritatilor locale, operatiile de legare a trompelor au fost efectuate pe un camp si fara anestezie, in regiunea Araria, transmite pagina de Internet a postului de televiziune BBC.

Fetita de 7 ani, adusa ofranda zeilor, pentru recolte mai bune, in India

Cei trei impostori au fost arestati sub acuzatia de efectuare ilegala de operatii, dupa ce mai multe femei au suferit complicatii in urma interventiilor chirurgicale realizate in conditii neigienice si au fost internate de urgenta la spital.

Operatiile au fost facute de catre membrii unui grup numit "Societatea de binefacere Jai Ambe", care organiza tabere de planificare familiala in Bihar, punand in pericol vietile femeilor.

Un indian a ucis un tigru, pentru a se vindeca de impotenta

Un oficial local a declarat ca falsii medici care le-au operat pe femei au folosit substante expirate. Aceeasi sursa a adaugat ca fiecare femeie care s-a supus unei astfel de operatii a primit noua dolari si medicamente gratis.

Motivul pentru care grupul face astfel de operatii in randul femeilor ramane, insa, in continuare necunoscut.

P.S Ce oribiiiil X_X
Sus In jos
Rashmi
Administrator
Administrator

Varsta : 18
Status : Yeh Jism Hai To Kya?

MesajSubiect: Re: Femei sterilizate ilegal, pe camp, in India   Dum Apr 22, 2012 5:13 am

doamne...Ce oameni!

Sus In jos
Myha
Administrator
Administrator

Varsta : 25
Status : Struggles make my heart beat .. cause I know they make me stronger. That's why I'll never give up, that's why I'm not afraid to fail.

MesajSubiect: Re: Femei sterilizate ilegal, pe camp, in India   Dum Apr 22, 2012 7:08 am

din pacate aceasta este adevarata indie unde traditiile,ritualurile si lupta neincetata pentru a trai conduce oamenii sa faca cele mai ciudate si urate lucruri
Sus In jos
Alexutza
Membru activ
Membru activ

Varsta : 16

MesajSubiect: Re: Femei sterilizate ilegal, pe camp, in India   Dum Apr 22, 2012 7:48 am

nu comentez ..

[/quote]
Sus In jos
Misteriosgirl
Fondator
Fondator

Varsta : 22
Status : Arges

MesajSubiect: Re: Femei sterilizate ilegal, pe camp, in India   Dum Apr 22, 2012 8:17 am

doamne fereste...ce oameni
Sus In jos
http://hindiforever.myfreeforum.ro
alexa2
Membru activ
Membru activ

Status : Republica Moldova orasul Chisinau

MesajSubiect: Re: Femei sterilizate ilegal, pe camp, in India   Mier Apr 25, 2012 10:51 am

parca nu sunt oamei ci animele
Sus In jos
sadhna94
Membru nou
Membru nou

Varsta : 21

MesajSubiect: Re: Femei sterilizate ilegal, pe camp, in India   Joi Apr 26, 2012 10:17 am

asa e...ce inima de piatra au avut
Sus In jos
CrystyanDsena
Moderator
Moderator

Varsta : 24
Status : Targu-Mures

MesajSubiect: Re: Femei sterilizate ilegal, pe camp, in India   Sam Apr 28, 2012 1:40 am

din pacate exista si oameni de acestia.
Sus In jos
http://www.wix.com/crystianvladut/crysti
Lakshmi
Manager

Varsta : 19
Status : O singura viata de trait,o singura iubire de daruit

MesajSubiect: Re: Femei sterilizate ilegal, pe camp, in India   Dum Apr 29, 2012 7:19 am

ce infiorator...
Sus In jos
http://laxmi.sunphoto.ro
Misteriosgirl
Fondator
Fondator

Varsta : 22
Status : Arges

MesajSubiect: Re: Femei sterilizate ilegal, pe camp, in India   Dum Apr 29, 2012 8:13 am

da...asa am zis si eu...ma s'a facut pielea de gaina citind
Sus In jos
http://hindiforever.myfreeforum.ro
divianka
Manager

Varsta : 21
Status : craiova

MesajSubiect: Re: Femei sterilizate ilegal, pe camp, in India   Joi Mai 03, 2012 2:09 pm

wow. de fapt ce ma mira atat cand de fapt aceasta este adevarata fata a indiei. dar tot vreau sa vad cu ochi mei india in ''carne si oase''
Sus In jos
Dev
DJ

Varsta : 19
Status : Caracal OT

MesajSubiect: Re: Femei sterilizate ilegal, pe camp, in India   Mar Mai 08, 2012 11:02 am

doamne fereste.. multi oamenii nu sunt pe creaca lor ..

Sus In jos
http://www.trilulilu.ro/mister2010/profil
Sahara
Membru activ
Membru activ

Varsta : 17

MesajSubiect: Re: Femei sterilizate ilegal, pe camp, in India   Mar Iun 26, 2012 6:58 am

Doamne
Sus In jos
Vizitato
Vizitator

MesajSubiect: Re: Femei sterilizate ilegal, pe camp, in India   Vin Feb 08, 2013 12:47 pm

Ce nebuni!
Sus In jos
Alexutza
Membru activ
Membru activ

MesajSubiect: Re: Femei sterilizate ilegal, pe camp, in India   Joi Mar 21, 2013 6:11 am

ce oameni...cum se pot macar gandi la asa ceva...asa e o cruzime
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Femei sterilizate ilegal, pe camp, in India   Astazi la 9:02 pm

Sus In jos

Femei sterilizate ilegal, pe camp, in India
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Cursuri gratuite pentru femei
» Mainile, cartea de vizita a unei femei (1)
» Provocarea Nr.11 Dantela
» Poezii hazlii
» Fesuri,caciuli,palarii,basti crosetate (16)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: News , Actors & TV :: Stirile Lumii :: Stiri adunate din lume-
Mergi direct la: