AcasaPortalSiteInregistrareConectare
Rog toti membri care se inregistreaza sa se prezinte pentru ai putea cunoaste si noi

Distribuiti | 

Interviu: Shahid Kapoor (Hindustan Times)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Lisa
Membru activ
Membru activ

Varsta : 23
Status : Dragostea este misterul intre doi oameni, nu asemanarea dintre ei.

MesajSubiect: Interviu: Shahid Kapoor (Hindustan Times)   Joi Iun 28, 2012 4:40 pm

Shahid Kapoor nu este foarte usor de prins. Cel putin asa zic multi oamneni ce au lucrat cu el. El are reputatia de a fi ''dificil. Si el nici nu incearca sa se apare. Dar in acest interviu, actorul Shahid Kapoor clarifica totul.

A: Retras, arogant, dificil, snob... ce este cu aceasta reputatie ?

B: (rasete) Chiar nu stiu. Stiu ca am o reputatie ce nu este prea magulitoare, dar asta cred ca este din cauza faptului ca imi pastrez viata privata. Nu spun nimanui ca este rau sau ca eu sunt rau. Doar ca nu prea socializez foarte mult, nu petrec foarte mult, nu stiu ce sa le zic jurnalistilor daca nu vorbesc despre un film in care joc, asa ca da, poate ca sunt perceput drept un snob. Dar va asigur, muncesc foarte foarte mult pentru a imbunatati toate acestea.

A: Haide, ''a fi privat'' nu este cea mai buna scuza pentru a fi ''dificil'' sau poate '' temperamental'' ?

B: Bine, hai sa punem in perspectiva. Da, sunt de acord ca nu a fost foarte usor sa ma las purtat de temperament. Dar tine minte, aveam doar 22 de ani cand am inceput totul. Ganditi-va la asta, am fost dintr-o familie modesta. fara ''staruri'' in familie si am fost brusc aruncat in lumina reflectoarelor, a fost un lucru mare. Am fost coplesit.

In cazul in care nu era de ajuns, am intrat serios, intr-o relatie foarte publica. Faima m-a lovit brusc. Dar, prin natura, a fost destul de timid si introvertit. Adaugati la aceasta faptul ca tatl meu Pankaj Kapur este cel mai serios si concentrat actor. Deci, desigur , nu am stiut mai bine. Luand lucrurile in serios a fost singura cale pe care o stiam. Acum, am invatat ca nu este singura cale de a fi. Cred ca voi merge inapoi in timp acum - de la un barbat la un baiat.

A: Erai foarte tanar cand ai venit in industrie, dar directorii dvs. pareau ca simt ca esti foarte dogmatic. Tu ai interferat cu realizarea filmelor acestora. Si colegii tai te-au simtit cam neprietenos si arogant.

B: Nu stiu daca o pot numii interferanta dar sigur am fost sceptic in privinta la multe lucruri. Am fost nou si nu vroiam sa iau prea multe riscuri. Si din fericire sau din nefericire, am lucrat de asemenea cu multi cineasti noi. Deci da, am fost ingrijorat. Si nu am pus iintrebari si nu mi-am spus opiniile. Asta, sunt sigur, ar fi creat un disconfort.

Despre faptul ca eram arogant cu, colegii mei, am dat vina pe faptul ca eram un foarte bun iubit. Am fost intr-o relatie ce a durat patru ani jumate si eram foarte angajat. Nu am gasit niciun motiv, si nici nu am avut timp sa socializez sau sa-mi fac prieteni. Acum, am invatat mai bine. Nu trebuie sa fi cel mai minunat uibit din lume. (rasete)

A: Regreti relatia cu Kareena Kapoor?

B: (zambete) Nu ma uit in urma. Sunt fericit de modul in care lucrurile s-au intamplat si modul in care sunt acum. Sunt intr-un spatiu foarte bun. Asta e tot ce zonteaza.

A: Vorbind de romantism, aveti de asemenea o reputatie de ''iubaret''. De ce sunteti ''cuplat'' cu fiecare actrita alaturi de care apareti ?

B: Spunemi tu de ce? Eu nu stiu. Cred că e doar unul din acele lucruri despre a fi o parte din industria filmului. Da, privind înapoi, am fost legat de fiecare dintre eroinele mele.

A: Ai creat o multime de controverse cu, colegele tale cum ar fi Vidya Balan pe care ai numit-o grasa sau stand acasa la Priyanka Chopra in pantaloni scurti pe durata raidului pentru impozitul pe venit.

B: Mai intai Vidya. Niciodata n-am facut-o grasa. Am fost citat gresit. De fapt nici nu exista vreun citat. Nu stiu de a aparut chestia asta. Sunt mult prea cultivat pentru a fi lipsit de respect pentru o femeie. Nu as fi facut-o si nici nu am facut-o.

Si Priyanka, da, am fost la ea. Locuim in aceasi cladire. Cand ea a auzit de raid, m-a chemat pentru ca sunt un prieten si eram si foarte aproape, asa ca m-am dus. S ieram in pantaloni scurti si tricou. Ceva ce port pe acasa. Ce ar fi trebuit sa fac? Sa-mi iai cele mai bune haine si sa-i intampin pe baietii IT? Pentru numele lui Dumnezeu, de ce au devenit pantalonii mei scurti un eveniment asa important? Nu am fost acolo dezbracat.

A: Ai avut unele dintre cele mai mari hit-uri (Ishq Vishq, Jab We Met, Kaminey), dar totusi pari cel mai subestimat actor din industrie.

B: Sunt placut surprins ca oamenii ma subestimeaza. Uite, am inceput foarte tanar. Am atat succes cat si esec. Acum am 31 de ani. Toata lumea trebuie sa lupte. Am fost un strain, asa ca am avut si eu partea mea. Este timpul meu acum. Sper!

Vorbind de esecuri, Mausam ar fi fost unul foarte rau...

Stii, orice respingere este o rupere de inima, dar cand respingerea aceea vine dupa doi ani de dragoste neconditionata si cultivata, devine foarte acra. Mausam a fost doar asta. Am lucrat la el doi ani.

Din nefericire, am avut doar doua luni sa facem post-productia si cred ca a asta a costat mult. Da, sunt de acord ca ar fi putut fi mult mai scurta. Vreo doua ore, 50 de minute de film nu functioneaza astazi. Dar cand ma uit in urma, ma simt rau, dar ma bucur ca am facut acest film. Mi-a daruit doi ani alaturi de o familie fericita. Ceva ce mi-a lipsit mereu.

A: Continui sa te numesti un ''strain'' desi ambii tai parintii sunt actori... dar nu in sensul ''comercial'' al cuvantului, corect?

B: Mama a fost esential o persoana de teatru, a facute doar cateva filme. Tata nu a fost niciodata foarte cunoscut. Si educarea mea nu a fost niciodata de genul "fiul meu va fi actor". De fapt a fost departe de acest lucru.

A: Cum a fost de fapt ?

B: O educatie de clasa mijlocie. Parintii mei au fost divortati. Am locuit cu mama mea in Delhi pentru primii 10 ani din viata mea si am studiat la scoala publica ''Gyan Bharti''. Am fost foarte apropiat de bunicul meu maternal. Au fost zile grele. Nu am locuit niciodata intr-o casa care sa fie a mea. Am trait mereu in locuinte inchiriate. Au fost zile cand nu aveam suficienti bani pentru benzina. Asa ca mergeam pe jos.

Am fost constient de faptul ca am fost singurul fiu al unei mame singure, asa ca a fost acest sentiment imens de responsabilitate. Eu cred ca de aici am devenit mai introvertit. Am fost foarte constient de ceea ce trebuie si nu trebuie sa fac. Nu a fost o copilarie lipsita de griji.

A: Ti-a lipsit tatal tau ?

B: Cateodata am incercat sa inteleg. Tata a fost in Mumbai, si la acel moment, nu era foarte usor sa calatoresti spre Delhi. Sa iei un avion nu era cea mai ieftina optiune si calatoria era dificila. Desigur am avut momente de insecuritate si vulnerabilitate. Dar in retrospectiva, ma facut mai responsabil. Si cumva, mai pozitiv. L-am tratat ca pe o problema... ''tata nu este prin preajma o perioada! Deci care este calea sa il aduc din trecut?' - asta a fost atitudinea mea. Nu am stat si m-am tavalit. Acesta a fost momentul in care am crescut brusc - de la un baiat la un barbat.

A: Relatia cu parintii tai a fost de asemenea foarte des vorbita...

B: Asa este. Si este o intamplare ca oricare alta. Oamenii ar trebui sa fie un pic mai sensibil la anumite lucruri... Pentru mine, a fost complicat. Nu am avut o familie fericita ca multi alti oameni. Parintii mei sunt separati, tatal meu s-a recasatorit cu altcineva si asa a facut si mama. Toti fratii mei sunt din aceste casatorii. Deci da, este complicat si nu-mi place sa mai vorbesc despre asta sau sa-i mai explic cuiva.

Dar toate astea nu ne opresc sa apropiati unul de altul. Sunt apropiat de ambii parinti. Si fratii mei sunt mult mai tineri decat mine, deci le sunt ca un tata. De multa vreme stiu ca intrebarile sunt puse si lucruri sunt scrise doar pentru a lovi. Asa ca nu raspund. In special cand sunt doar speculatii.

A: Cand ai invata sa dansezi?

B: Va vine sa credeti, am fost un dansator de baie pana in anii de colegiu. Atunci am intrat in trupa "Shiamak Davar" si a inceput totul. Si pana de curand am crezut ca am fost un mare dansator, cand fratele meu mi-a spus "passe" aratandu-mi niste pasi noi. Ommule! A trebuit sa alerg ca sa-mi salvez job-ul.

A: Deci cine este adevaratul Shahid ? Si de ce nu-l vedem mai des?

B: Sunt un baiat bun. Dulce. Imi place sa ma relaxez. Am un set select de prieteni, imi place muzica house, iubesc Goa. Nu citesc foarte mult. Desi acesta este un obicei pe care am incercat sa-l sporesc. Dar ultima data cand am citit o carte cu mult interes (Life Is Fair), am devenit vegetarian! Deci este complicat, nu vreau sa dau prea mut.

Iubaretul si doamnele lui de conducere

A: Kareena Kapoor.

B: Uimitor de talentata. Toate aprecierile pe care ea le primeste acum au fost de mult asteptate.

A: Vidya Balan.

B: Cine a zis ca am facut-o grasa? Este o actrita foarte fina si minunata. Si wow! Nu s-a redescoperit ea insasi? Si cum!

A: Priyanka Chopra.

B: Foarte talentata, foarte ascutita, pozitiva si un jucator de echipa. Una dintre cele mai bune actrite pe care le poti avea.

A: Sonam Kapoor.

B: Este foarte distractiv sa lucrezi cu ea. Mi-a povestit totul despre haine. De fapt, o multime din ceea ce port chiar si acum a fost sugerat de ea.

A: Anushka Sharma.

B: A lucrat studiat foarte mult. Eeste pusa la punct cu lectia despre orice si oricine. M-am gandit , ca fiind un senior, as putea sa-i spun cum merg lucrurile, dar la naiba, nu am avut nici o sansa. Foarte distractiva si o actrita mare.

B: Ei fac cele mai bune filme. Îmi plac acesti baieti.

Imtiaz Ali, Director, "Jab We Met"
Unul dintre cele mai bune talente din industria filmului. Este un geniu cineast.

Vishal Bhardwaj, Director, "Kaminey"
Mi-a oferit mana dreapta si piciorul pentru a lucra cu el din nou. El este maestrul jocului. Astept cu nerabdare pentru a lucra impreuna pentru un alt film.

Kunal Kohli, Director, Teri Meri Kahaani
Cel mai simplu director cu, care am lucrat. Foarte talentat, foarte distractiv. Ma invatat sa nu ma iau prea in serios. Ma facut sa ma bucur de situatii.

Pankaj Kapur, Director, Mausam
De departe cel mai mare actor din industrie. Am invatat foarte multe de la el. Este incredibil de concentrat.

Parmeet Sethi, Director, Badmaash Company
Foarte dedicat. Stie exact ce vrea. A facut un film de debut minunat. Un regizor foarte capabil.
Sus In jos

Interviu: Shahid Kapoor (Hindustan Times)
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» interviu cu un alien :X
» Aishwarya Rai
» ADOPTIA / PRO SAU CONTRA?
» Tuba Büyüküstün articole / stiri / noutati
» Murat Yildirim _ poze

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: News , Actors & TV :: Sectiunea actorilor :: Interviuri ale actorilor-
Mergi direct la: