AcasaPortalSiteInregistrareConectare
Rog toti membri care se inregistreaza sa se prezinte pentru ai putea cunoaste si noi

Distribuiti | 

Sarutul vietii. O mama si-a readus fetita la viata dupa ce a sarutat-o de adio

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Misteriosgirl
Fondator
Fondator

Varsta : 22
Status : Arges

MesajSubiect: Sarutul vietii. O mama si-a readus fetita la viata dupa ce a sarutat-o de adio   Lun Sept 03, 2012 10:21 am

Isi lua adio de la fetita ei de numai 14 luni, dar de fapt o readucea la viata. Povestea unei femei din Marea Britanie merita impartasita in toata lumea.

Dailymail.co.uk a prezentat astazi o poveste de-a dreptul miraculoasa. Alice, o fetita de 14 luni a fost adusa de urgenta la spital pentru o forma grava de meningita.

Dupa ce rinichii i-au cedat, fetita a intrat in coma si a ajuns sa fie tinuta in viata doar de aparate. Medicii au anuntat-o pe mama ca sansele de supravietuire ale lui Alice sunt aproape de zero, asa ca au pus-o sa-si ia ramas bun.

In momentul in care mama o saruta pentru ultima oara si ii zicea cat de mult o iubeste, obrajii fetitei au inceput sa prinda culoare. Iar atunci cand a fost deconectata de la aparate, toata lumea se astepta sa moara, dar micuta a inceput sa respire de una singura.

Ea trebuia sa fie donatoare de organe, dar acum, la 2 ani dupa incident, zambeste, creste si este mai plina de viata ca niciodata.

[/URL]
Sus In jos
http://hindiforever.myfreeforum.ro
Rashmi
Administrator
Administrator

Varsta : 18
Status : Yeh Jism Hai To Kya?

MesajSubiect: Re: Sarutul vietii. O mama si-a readus fetita la viata dupa ce a sarutat-o de adio   Lun Sept 03, 2012 10:40 pm

Ce poate face legatura dintre o mama si o fiica!

Sus In jos
Misteriosgirl
Fondator
Fondator

MesajSubiect: Re: Sarutul vietii. O mama si-a readus fetita la viata dupa ce a sarutat-o de adio   Mar Sept 04, 2012 10:04 am

asa e sury...nu e nimik mai sfant decat lagatura mama -copil

[/URL]
Sus In jos
Dyzu:X
Designer
Designer

Varsta : 25

MesajSubiect: Re: Sarutul vietii. O mama si-a readus fetita la viata dupa ce a sarutat-o de adio   Mier Sept 05, 2012 11:39 am

Ce poate fi mai frumos decat atat fara cuvinte puterea lui Dzeu e fara margini daca crezi cu adevarat in el mereu iti va fi aproape si te va ajuta asta trebuie sa itelegm noi de aici a vazut suferinta femeii si ca are credinta si ia redat fata de aia exista Dzeu da putin sunt cei ce cred cu adevarat in el.Multi considera mircalo facut de doctori dar uneori doctori raman muti in fata miracolelo facute de Dzeu el chiar exista si trebuie iubit mereu si cand ne ajuta si atunci cand suntem fericiti de il avem pe Dzeu in suflet iesim invingatori din orice situatie.
Sus In jos
Misteriosgirl
Fondator
Fondator

MesajSubiect: Re: Sarutul vietii. O mama si-a readus fetita la viata dupa ce a sarutat-o de adio   Mier Sept 05, 2012 11:43 am

asa e sury...sunt perfect de acord cu tine...doctori sunt marionete in mana lui Dumnezeu...Fara EL nimic nu e...dar foarte putin mai cred acum in El,din pacate

[/URL]
Sus In jos
Rashmi
Administrator
Administrator

MesajSubiect: Re: Sarutul vietii. O mama si-a readus fetita la viata dupa ce a sarutat-o de adio   Mier Sept 05, 2012 11:15 pm

Asa e,fetelor.Acum oamenii nu mai cred in El deoarece nu le indeplineste dorintele si cererile cat mai rapid ca sa poata sa se bucure de ele si sauite sa-I multumeasca.Dumnezeu ne indeplineste dorintele in timp si ne pune la incercari pentru a-I dovedi daca meritam ceea ce I-am cerut.

Sus In jos
Dely
Membru activ
Membru activ

Varsta : 23
Status : oriunde...

MesajSubiect: Re: Sarutul vietii. O mama si-a readus fetita la viata dupa ce a sarutat-o de adio   Joi Sept 06, 2012 2:58 am

aveti dreptate..o poveste cu adevarat emotionanta! Si asa este Dumnezeu este maret...si asa este rashmi oamenii nu prea mai cred in Dumnezeu ca nu le dau tot ce vor...dar el ne-a dat deja destule...nu poate nici El sa ne arunce din cer o cas cu piscina si o suta de masini...dar mereu ne ofere ce dorim...faptul ca existam si avem o viata modesta tot Lui ii datoram...faptul ca viata ne supune la incercari pt a invata ceva si pt a ne maturiza tot Lui ii datoram si multe altele....Dumnezeu ofera fiecarei persoane ce poate ''duce''. de ex pe unii banii ii schimba asa ca Dumnezeu nu ii ofera...le alti saracia ii fac oameni buni..asa ca Dumnezeu ne ofera ce este bine pt noi
Sus In jos
Rashmi
Administrator
Administrator

MesajSubiect: Re: Sarutul vietii. O mama si-a readus fetita la viata dupa ce a sarutat-o de adio   Joi Sept 06, 2012 4:21 am

Am putea scrie o carte de filozofie.

Sus In jos
Dyzu:X
Designer
Designer

Varsta : 25

MesajSubiect: Re: Sarutul vietii. O mama si-a readus fetita la viata dupa ce a sarutat-o de adio   Sam Sept 08, 2012 2:05 am

Dzeu da la toata lumea ce ,cere dar nu ne baga sin in traista si omul are meritul sau in a primi ceea ce doreste si el trebuie sa lupte pt ceea ce isi doreste stii voriba Dzeu da dar nu iti baga si in traista.De aici putem trage multe cum ca Dzeu este bun si milostiv cu toti dar daca nici omul nu trage in jug nu are cum sa primeasca ceea ce isi doreste eu ii multumesc bunului Dzeu zilnci pt bucatele ce ni le da sa le punem pe masa pt bunastare sanatate sunt oameni chinuiti care nu au bani alti nici sanatate dar lupta in fiecare zi ca stiu ca Dzeu nu ii vor parasi si atata timp cat Dzeu exista si omul va trai bine.
Sus In jos
alexandra♥♥♥
Membru nou
Membru nou

Varsta : 17
Status : Primirea inapoi a fost miraculoasa....mi-a fost dor

MesajSubiect: Re: Sarutul vietii. O mama si-a readus fetita la viata dupa ce a sarutat-o de adio   Joi Sept 27, 2012 5:23 am

trist dar shi frumos....Dumnezeu face minuni...ce frumos
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Sarutul vietii. O mama si-a readus fetita la viata dupa ce a sarutat-o de adio   Astazi la 12:10 pm

Sus In jos

Sarutul vietii. O mama si-a readus fetita la viata dupa ce a sarutat-o de adio
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Mama, copilul si bunica
» Alimentatia mamei corespunzatoare pentru alaptat
» Sacouri, paltoane, jachete (4)
» Diagrame - pct cruce sau goblen
» Rochii de seara, deosebite(3)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum