AcasaPortalSiteInregistrareConectare
Rog toti membri care se inregistreaza sa se prezinte pentru ai putea cunoaste si noi

Distribuiti | 

Iubirea invinge tot sau aceasta ne invinge pe noi?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Dely
Membru activ
Membru activ

Varsta : 23
Status : oriunde...

27112012
MesajIubirea invinge tot sau aceasta ne invinge pe noi?

Iubirea, dragostea... ce frumos! Tuturor ne place sa o simtim si sa vorbim despre ea... Celebrul poet Virgilius spunea ca dragostea invinge totul si noi ne lasam invinsi de ea... Acum, sincera sa fiu, nu stiu daca dragostea invinge totul, pentru ca ni s-a demostrat in nenumarate randuri ca are si ea limite, cedand uneori in situatiile critice ale vietii. Cert este insa faptul ca dragostea ne invinge pe noi. Acest lucru chiar este adevarat. Si ce ne mai place sa ne lasam purtati pe taramuri numai de iubire cunoscute si sa uitam de tot de rCe frumos este sa iubesti si sa-ti fie impartasite sentimentele! Ce frumos este ca atunci cand suntem tristi, dezamagiti si lipsiti de incredere, cand credem ca dragostea nu exista, ea sa apara de undeva cand ne asteptam cel mai putin si sa se instaleze in sufletul nostru! Cand cel iubit este departe, asteptam cu nerabdare pentru a veni momentul intalnirii in care sa ne bucuram la maxim de clipele de fericire traite alaturi de persona iubita. Trec atat de repede acele clipe frumoase de iubire, incat avem senzatia ca visam, dar important este ca ne raman in minte amintiri minunate pentru totdeauna. Iubirea ne da ripi pentru a accede pe alte taramuri cu zane printi si printese Doar prin intermediul iubirii putem ajunge pe acele locuri, iar cine nu este capabil de a iubi nu va sti niciodata cum este acolo pentru ca ele apartin doar celor ce iubesc. Oare este adevarat ca iubim sincer o singura data in viata? Eu una nu cred pentru ca altfel nu am mai suferi la fiecare despartire de cel pe care l-am iubit. Altii iubesc mai intens, altii ii acorda o importanta mai mica dragostei si poate de aceea s-a ajuns la aceasta concluzie... Dragostea capata dimensiuni sacre, iar energia si forta acestui sentiment poate face minuni...
Dar ce mai conteaza aceste intrebari si concluzii? Fiecare priveste dragostea din unghiuri diferite. Important este sa iubim cu intensitate si sa nu regretam absolut nici un moment de fericire pe care iubirea ni-l ofera... Sa acceptam totul din partea iubirii..ealitate! Acesta este farmecul ei... In mrejele iubirii intram cu totii. Oare sa existe cineva care sa nu fi iubit macar odata? Nu cred, sau cel putin as vrea sa cred ca nu este asa. Ar fi chiar o ratare pentru acea persoana sa nu fi simtit vreodata dulcii fiori ai dragostei...

Dupa ce v-am prezentat aceste randuri, idei ale unei fete sentimentale ... as dori si parerea voastra. Credeti ca iubirea invinge tot? sau de fapt ea ne invinge pe noi impreuna cu realitatea in care traim?
Sus In jos

Subiecte similare

-
» Poate spune cineva ce floare e aceasta?
Distribuie acest articol pe: Excite BookmarksDiggRedditDel.icio.usGoogleLiveSlashdotNetscapeTechnoratiStumbleUponNewsvineFurlYahooSmarking

Iubirea invinge tot sau aceasta ne invinge pe noi? :: Comentarii

Re: Iubirea invinge tot sau aceasta ne invinge pe noi?
Mesaj la data de Vin Noi 30, 2012 9:33 am Scris de Misteriosgirl
eu zic ca depinde de dragoste...de cat de intensa este...sunt multe cazuri in care dragostea a invis si moartea...au ales sa moara impreuna decat sa fie separati
Mesaj la data de Sam Dec 01, 2012 8:35 am Scris de Dely
sincer eu personal pana ce am citit randurile de vi le-am expus si voua aici, cred ca iubirea ne invinge pe noi pentru ca numai atunci cand suntem indragostiti si iubim ni se pare totul ok, pers ce o iubim este lumea noasta si este perfecta...
Mesaj Astazi la 4:20 pm Scris de Continut sponsorizat

Iubirea invinge tot sau aceasta ne invinge pe noi?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Blogurile forumului/Forum's blogs :: Blog Tematic-
Mergi direct la: