AcasaPortalSiteInregistrareConectare
Rog toti membri care se inregistreaza sa se prezinte pentru ai putea cunoaste si noi

Distribuiti | 

Un baietel de 7 ani a supravietuit trei nopti gerului siberian multumita unui caine fara stapan

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Myha
Administrator
Administrator

Varsta : 25
Status : Struggles make my heart beat .. cause I know they make me stronger. That's why I'll never give up, that's why I'm not afraid to fail.

MesajSubiect: Un baietel de 7 ani a supravietuit trei nopti gerului siberian multumita unui caine fara stapan   Mier Mar 27, 2013 8:07 am

Un baiat de 7 ani, din Siberia, a supravietuit in mod miraculos timp de trei nopti gerurilor crunte din regiunea natala, multumita unui caine – prietenul sau – care i-a tinut cald.

Potrivit The Siberian Times, Raul Kutliakhmetov, 7 ani, incerca sa salveze cainele fara stapan cazut intr-un put tehnologic adanc de 3 metri, moment in care a alunecat si el in interior.
Incapabili sa escaladeze zidul putului, fara ca plansetele lor sa fie auzite, baiatelul si cainele nu au avut nimic altceva de facut decat sa-si tina cald unul altuia in timpul noptilor siberiene geroase, pana cand au fost gasiti.
Raul, din satul Bashkiria, de la poalele Muntilor Urali, se indrepta de la scoala spre casa, cand a auzit un schelalait. “Venea dintr-o groapa neacoperita, de langa drum. M-am uitat in ea si l-am vazut pe cainele cu care ma mai joc eu”, a povestit copilul pentru The Siberian Times.

“Am vrut sa salvez cainele si am cazut in interior. Am strigat, dar nu m-a auzit nimeni”, a spus baietelul.
Mama copilului a contactat autoritatile, iar politia a declansat cautari in care s-au implicat si 200 de voluntari. Raul a fost gasit dupa 72 de ore si era intr-o stare destul de buna, avand in vedere faptul ca in noptile in care temperaturile scadeau si sub minus 10 grade Celsius singura lui sursa de caldura a fost… cainele.

Sursa:protv.ro
Sus In jos
Misteriosgirl
Fondator
Fondator

Varsta : 22
Status : Arges

MesajSubiect: Re: Un baietel de 7 ani a supravietuit trei nopti gerului siberian multumita unui caine fara stapan   Mier Mar 27, 2013 9:53 am

asta e cu adevarat minune...e un baiat foarte norocos
Sus In jos
http://hindiforever.myfreeforum.ro

Un baietel de 7 ani a supravietuit trei nopti gerului siberian multumita unui caine fara stapan
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Una din trei!
» Trei litere
» Rochii, fuste crosetate(7)
» Fulare tricotate
» COSTUME CARNAVAL(1)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: News , Actors & TV :: Stirile Lumii :: Stiri adunate din lume-
Mergi direct la: