AcasaPortalSiteInregistrareConectare
Rog toti membri care se inregistreaza sa se prezinte pentru ai putea cunoaste si noi

Distribuiti | 

Salman Khan 28.01.2010

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
GeorgiVerma
Moderator
Moderator

Varsta : 21

MesajSubiect: Salman Khan 28.01.2010   Mar Apr 09, 2013 7:17 am

SALMAN : Voi gati si picta de-acum.
INDIA TIMES MOVIES, 28.ianuarie.2010

O dupa-amiaza frumoasa din Mumbai, am petrecut-o alaturi de Salman Khan. Este una dintre acele superbe zile, cand Salman decide sa renunte la statutul sau de vedeta si sa fie un simplu om.
Stand in gradina sa, inconjurat de iubitoarea lui sora, Alvira si superba cumnata Malaika, si de simpaticii nepoti, foarte activi, Salman Khan pare a fi un om/barbat foarte fericit. Stie sa tina media la distanta, atunci cand ii invadeaza spatiul privat, dar astazi este diferit.
Omului pare sa nu-i pese de lume si prefera sa-si petreaca timpul altfel : sa se plimbe cu bicicleta impreuna cu nepotii sai si sa se joace cu cainele sau, de doar 2 luni un frantuzesc Mastiff, pe care cu dragoste il alinta Veer (ce dragut!).
In sfarsit Salman ia o pauza de la distractie, fiindca se aproprie ora pranzului. Aroma mancarii gatite aromeaza pana si aerul. Salman mi-a facut semn si m-a invitat sa gust din bunatati, acesta fiind si momentul cand incepem sa vorbim de delicatesele culinare servite.
Fiind o persoana ce practica fitness, Salman prefera sa serveasca mancare gatita de casa si pe platourile de filmare.
In timp ce savureaza mancarea gatita de mama sa, il intreb daca este vreun preparat pe care si-ar dori sa nu-l imparta cu nimeni. Salman ia o pauza si imi raspunde : "Imi place sa mananc tot, dar nu este nimic din ce nu as imparti si cu altii".
In timp ce vorbeam de filmari mai vechi, de partenere de film, sau de echipe de filmare, Salman mi-a dezvaluit : "Obisnuiam sa gatesc. Dar nu am mai facut-o de mult timp. Cred ca este cazul sa mai gatesc cate ceva. Voi gati si voi picta de acum." Da, mi-a dezvaluit acest lucru.
Un fidel al salii de fitness, Salman, prefera de asemenea si mersul pe bicicleta, placandu-i foarte mult sa se deplaseze astfel de acasa la filmari si viceversa.
Ciclismul este un sport pe care si-ar dori ca tinerii sa-l ia mai in serios. Salman spune : "Sunt mai multe motive pentru care oamenii, ar trebui sa practice ciclismul. Cu traficul din Mumbai, vei ajunge mai repede la o destinatie mergand cu bicicleta, decat cu masina. Oamenii merg la serviciu cu autobuze, masini personale sau taxi-uri si sfarsesc prin a cheltui bani. De ca sa nu mergi pe bicicleta si sa economisesti bani? Cu ciclismul, economisesti timp si bani, plus ca resursele noastre, benzina si motorina, nu s-ar mai epuiza" , spune Salman, adaugand dupa o scurta pauza : "De asemenea este si un exercitiu cardiologic care va mentine in forma. Sa nu uitam - poluare 0".
Cu acest gand si cauza puternica, nu este de mirare ca organizatia sa nonguvernamentala "BEING HUMAN", se alatura organizatiilor "Sport 18" si "ID Sports", pentru organizarea primului tur de ciclism in Mumbai. Evenimentul va avea loc pe 21.februarie.2010, iar banii stransi vor merge catre organizatii nonguvernamentale.
Salman, planuieste deasemenea sa introduca si tricouri "BEING HUMAN", in acest tur de ciclism, iar acum nu ma pot abtine sa nu-l intreb de linia sa de vestimentatii si accesorii "BEING HUMAN".
Raspunsul lui Salman, m-a surprins : "I-am rugat pe fanii mei sa nu cumpere tricourile din magazine cu logo-ul "BEING HUMAN". Sunt falsuri, nu sunt obiecte originale "BEING HUMAN". Salman explica: "S-a intamplat ca atunci cand am inceput sa port astfel de tricouri "BEING HUMAN", media mi-a facut poze, iar cineva a copiat design-ul. Banii pe care ii cheltuiesti, pentru a cumpara aceste tricouri si ceasuri de pe strada, crezand ca faci o fapta buna, nu ajung la nevoiasi, ci in portofelele unor profitori".
Puternicul Salman prefera legumele, dar se mandreste cu mancarea gatita de mama sa. Fiind un gurmand si un fan al mancarii preparate de mama sa, Salman isi permite sa aiba zilele lui de indulgenta si adaugare a cateva calorii. Ceea ce urmeaza este o ora de antrenament intens in sala sa proprie de gimnastica.
Acum, ca acest fals s-a intamplat (ref BEING HUMAN), ma gandeam ca se va alarma de aceste pierderi, dar Salman este calm si are deja un plan pregatit : "Acum voi lansa o alta noua colectie "BEING HUMAN". Imi va lua 3 - 4 luni".
L-am intrebat, daca faptul ca se vand haine "BEING HUMAN" pe strazile din Mumbai, l-a enervat. Salman imi zambeste dulce si imi impartaseste o experienta, care l-a ajutat sa priveasca altfel asemenea probleme in viata. "In timp ce filmam pentru "Phir Mile Sur Mera Tumhara", acei copilasi mi-au dat o frumoasa lectie. Ei nu puteau vorbi sau auzi, dar erau fericiti ca traiesc. Dureri de cap, febra, contuzii minore, ori dificultati simple sunt doar provocari in viata de zi cu zi, menite sa ne tulbure sau supere. Viata reprezinta o atitudine/gandire pozitiva".
Imi iau la revedere de la Salman, cu un gand minunat.

Sus In jos

Salman Khan 28.01.2010
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Salman Khan
» Shahrukh Khan
» Caciuli, basti tricotate V
» Felicitari handmade
» Tărâmul Lupilor . Tierra de lobos (2010)

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: News , Actors & TV :: Sectiunea actorilor :: Interviuri ale actorilor-
Mergi direct la: